توسعه متوازن بخش کشاورزی به اشتغال و تولید کمک می کند

قزوین- سرپرست معاونت اقتصادی استانداری قزوین گفت؛ با توسعه متوازن در بخش کشاورزی می توانیم ضمن تولید پایدار به اقتصاد این بخش هم کمک کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر، عیسی  قبادی روز دوشنبه در بازدید از انبار شرکت پشتیبانی امور دام و یک واحد دامداری استان که فاطمه خمسه رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین نیز حضور داشت اظهارداشت: بخش کشاورزی استان بسیار فعال و پویاست و با وجود بدنه کارشناسی مجرب در مسیر توسعه گام های خوبی برداشته شده است.

وی افزود: در بخش کشاورزی باید همه جانبه نگرباشیم و توازن رشد و توسعه  را دراین بخش حفظ کنیم.

سرپرست معاونت اقتصادی استانداری قزوین یادآورشد: موقعیت استان قزوین در نزدیکی به پایتخت شرایط مناسبی را برای  کشاورزی فراهم کرده تابتوان محصولات کشاورزی را تولید وبسرعت به بازار مصرف عرضه کرد لذا باید از ظرفیت های ایجاد شده در بخش کشاورزی برای توسعه پایدار و رونق این عرصه استفاده کرد.

قبادی گفت: توسعه کشت گلخانه ای فرصت مناسبی برای حفظ ظرفیت های تولید و استفاده بهینه از منابع آبی است و با جذب سرمایه گذار و ورود دانش نوین به این بخش شرایط را برای حضور در  بازارهای جهانی می توانیم فراهم کنیم.

معاون استاندار قزوین اضافه کرد: در زمینه صادرات محصولات کشاورزی استان با یک برنامه بلند مدت  سیاست گذاری کنید و اتحادیه ها و تعاونی تولید هم به عنوانحلقه های واسط بین بخش کشاورزی و متوالیان بخش کشاورزی باید تقویت شوند.

قبادی در ادامه به نزدیکی استان با مراکز و موسسات تحقیقاتی کشاورزی اشاره کرد و گفت : از  شرایط و موقعیت ایجاد شده در جهت توسعه دانش در بخش کشاورزی بایر استفاده کرد.

کد خبر 4775308

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 2 =