کشاورزان خراسان‌جنوبی سال جاری ۴۵۰ تن زعفران تولید کردند

بیرجند- رئیس اداره بازرگانی خارجی سازمان صمت خراسان‌جنوبی گفت: کشاورزان خراسان جنوبی سال جاری ۴۵۰ تن زعفران تولید کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، سعید بهشتی‌راد در جلسه رایزنی برای بازاریابی محصولات خراسان‌جنوبی که در اتاق بازرگانی بیرجند برگزار شد، اظهارکرد: در زمینه بازاریابی برای محصولات و کالاهای خراسان‌جنوبی باید به صورت مجزا در بخش‌های گردشگری، صنعت و کشاورزی موضوع را بررسی کرده و از کلی‌گویی بپرهیزیم.

رئیس اداره بازرگانی خارجی سازمان صمت خراسان‌جنوبی بیان‌کرد: وقتی ۴۵۰ تن ظرفیت تولید زعفران در سال جاری داشتیم که بی‌شک  این میزان تولید نیاز به بازاریابی قوی دارد.

بهشتی‌راد یا اشاره به اینکه بازاریابی نیاز به منابع مالی و یک تیم تخصصی داریم، اظهارکرد: باید به این نکته توجه داشته باشیم که بازار هدف ما در حوزه محصولات کشاورزی افغانستان و پاکستان نیست چرا که آن‌ها خود تولید کننده هستند.

وی با تأکید بر ایتکه در حوزه بازاریابی و بازارسازی باید هماهنگی و کار جمعی داشته باشیم، بیان‌کرد: باید بررسی کنیم که مشکل ما در بازاریابی محصولات کشاورزی در کدام حوزه بسته‌بندی، ارسال نامناسب، ممنوعیت‌های صادراتی و یا عدم شناخت بازار هدف است.

رئیس اداره بازرگانی خارجی سازمان صمت خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه دفترهای صادراتی ما باید یک وب سایت چند زبانه داشته باشند تا در بازاریابی موفق‌تر باشند، گفت: در بازاریابی کیفیت کالا و قیمت محصول از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

بهشتی راد یادآور شد: اگر احساس می‌کنیم در محصولی مزیت داریم نباید به راحتی بازار آن را از دست بدهیم و به عنوان مثال دلال افغانستانی برای ما قیمت‌گذاری داشته باشد.

محمدجاده‌گی رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی خراسان‌جنوبی، اظهارکرد: در کشور ما تصمیمات خوبی در حوزه بازاریابی گرفته می‌شود ولی عدم انسجام و هماهنگی موجب مشکل در اجرا تصمیمات شده است.

وی  بیان کرد: متأسفانه سیستم اداری گاه در اجرای قول‌ها و وعده‌های خود به صورت کامل عمل نمی‌کند و تولیدکننده را با مشکلات عدیده‌ای رو به رو می‌کند.

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی خراسان‌جنوبی با اشاره به ضرورت برندسازی برای محصولات خراسان‌جنوبی، ادامه داد: استفاده از سیستم‌های مجازی برای فروش محصولات استراتژیک را باید جدی بگیریم چرا که تجربه ثابت کرده که سودآوری فراوانی دارد و ما نیز به دنبال ایجاد بازارچه‌های مجازی هستیم

کد خبر 4776531

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 2 =