وضعیت مطلوب خراسان جنوبی در کیفیت کتابخانه ها

بیرجند-مدیرکل امور مجلس و استان‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی‌کشور گفت: خراسان‌جنوبی از نظر برگزاری انجمن‌ها و کیفیت کتابخانه‌ها از وضعیت بسیار خوبی برخوردار است.

به گزارش خبرنگارمهر، قربانعلی صبح چهارشنبه در مراسم بزرگداشت هفته کتاب و کتابخوانی در خراسان‌جنوبی اظهارکرد: تکریم کتاب و کتابخوانی نباید تنها به یک روز و یک هفته منحصر شود.

مدیرکل امور مجلس  و استان‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی‌کشور با اشاره به اینکه باید برای ارتقاء فرهنگ جامعه تلاش کنیم، بیان‌کرد: بی‌شک فقر فرهنگی با عدم مطالعه و نبود رونق کتابخوانی در جامعه به وجود می‌آید.

قربانعلی اظهارکرد: در مقایسه با گذشته امروز نهاد کتابخانه‌های عمومی بیش از گذشته شناخته شده و رونق کتابخوانی تبدیل به یک مطالبه عمومی شده است.

وی بیان‌کرد: وقتی نمایندگان مجلس به نمایندگی از سوی مردم مطالبه برای بازسازی و ایجاد کتابخانه‌های مجدد در شهرهای مختلف کشور دارند، نشان از گرایش عمومی جامعه و توده‌های مردم به حوزه کتاب و کتابخوانی دارد.

مدیرکل امور مجلس و استان‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور ادامه داد: در مقایسه با قانون خراسان‌جنوبی از نظر برگزاری انجمن‌ها و کیفیت کتابخانه‌ها از وضعیت بسیار خوبی برخوردار است  و ۲۲ درصد برگزاری انجمن‌ها پیشرفت داشته است.

قربانعلی با بیان اینکه در کشور سه هزار و ۵۰۰ کتابخانه وجود دارد، گفت: در این سه هزار و ۵۰۰ کتابخانه حدود ۴۳ میلیون نسخه کتاب نگهداری می‌شود.

وی یادآورشد: کتابداران به عنوان سربازان جبهه فرهنگ باید مجهز به دانش روز و اطلاعات سیاسی و اجتماعی باشند تا بتوانند به خوبی مراجعین به کتابخانه‌ها را راهنمایی کنند.

کد خبر 4776727

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 5 =