مردم نظام و انقلاب را دوست دارند/ مسئولان مطالبات مردم را بشنوند

کرج - نماینده ولی فقیه در استان البرز گفت: مردم نظام، انقلاب و کشور را دوست دارند و برای دفاع از این ارزش ها به میدان می آیند.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سیدمحمد مهدی حسینی همدانی پیش از ظهر پنج شنبه در راهپیمایی خودجوش مردم غیور کرج که در محکومیت فتنه گران و آشوبگران حوادث اخیر در کشور برگزار شد، اظهار کرد: سیل امروز جمعیت در شهر کرج بی بدیل است، مردم در دوران چهل ساله گذشته همواره همگام انقلاب بوده و پاسداری از خون های ریخته شده شهدا را فراموش نکرده اند.

وی خطاب به مردم‌ افزود: مردم انقلابی ایران در دفاع از اسلام با کسی مدارا ندارند، تجمع امروز مردم کرج و دیگر نقاط کشور نشان می دهد که مردم نظام، انقلاب و کشور را دوست دارند و برای دفاع از این ارزش ها به میدان می آیند.

خطیب جمعه شهر کرج با بیان اینکه مردم کشور به ویژه البرزی ها همواره نشان داده اند که در چرخه افکار پلید گرفتار نمی شوند، گفت: دشمنان از آشوبگران اخیر به عنوان مردم ایران نام بردند اما ملت ایران به فرمان رهبری صف خود را از آشوب گران جدا کردند.

وی با بیان اینکه آیا آتش زدن مسجد و حوزه و تخریب اموال مردم و بیت المال کار آشوبگران است یا ملت فهیم و انقلابی ایران؟ بیان کرد: در این جریانات مشخص شد که عده ای از آشوب گران عده ای از اتباع بیگانه و آموزش دیده بودند و دیدیم که چگونه امنیت کشور را در نقاطی از کشور مانند البرز و در شهرهای از جمله فردیس، محمدشهر و کرج را به هم ریختند.

آیت الله حسینی همدانی توضیح داد: در چند روز گذشته آشوبگران جنایتی انجام دادند و دیدیم که اگر بخواهند سلطه یابند برای این اقدام خبیث چه کارهایی انجام می دهند.
 
وی با اشاره به اینکه دشمنان این حرکت های دشمن که از جنگ سیاسی، فرهنگی شروع شد و اخیرا اقتصادی شده برای این بوده که ما را به عقب باز گردانده و اسلام و نظام را از ما بگیرند.

نماینده ولی فقیه در استان البرز گفت: در جریان فتنه ها و آشوب های اخیر شهید دادیم و  مجروح داشتیم و خسارت دیدیم اما جلوی این فشارها که برای تسلیم شدن ما در برابر ظلم و استکبار است، ایستاده ایم.

در خصوص تغییر قیمت بنزین از قبل توضیح کاملی داده نشده بود و نخبگان را هم توجیه نکرده بودندوی با بیان اینکه دشمنان قسم خورده ملت ایران از هر روزنه ای برای ضربه به ما استفاده می کنند، گفت: در جریان تصمیم تغییر نرخ بنزین که بر اساس تصمیم سران سه قوه و  برای برون رفت از شرایط  اقتصادی کنونی بود، در شرایطی رخ داد که از قبل سختی معیشت، تورم، گرانی و رکود را مردم به دوش می کشیدند و اکنون گرانی بنزین نیز به این مشکلات افزوده شد.

آیت الله حسینی همدانی تشریح کرد: در خصوص تغییر قیمت بنزین از قبل توضیح کاملی داده نشده بود و نخبگان را هم توجیه نکرده بودند که این مسائل موجب اعتراضات خیابانی مردم برای بیان مطالبات مدنی خود شد، در این میان دشمن دستور رخنه در صفوف اعتراضات مردمی را داد و مردم را به سمت افراد خود سوق داد.

وی با بیان اینکه در اتفاقات اخیر دشمن کینه های دیرین خود را بیرون ریخت و شروع به فتنه کرد، افزود: دشمن خواست که جوانان را به سمت خود بکشاند.

خطیب جمعه کرج بیان کرد: بعد از این شرایط طبق فرامینی که رهبری داشتند توجه به این مسائل مهم  مورد توجه قرار داده شد که بر اساس آن باید از این تصمیم نرخ جدید بنزین حمایت کرد، مسئولان دولت باید شرایط اقتصادی را کنترل کنند، صف مردم از اشرار جدا است و مردم برای اینکه به مطالبات برحق برسند باید صف خود را از اشرار و آشوب گران جدا کنند.

رهبری در جریان فتنه اخیر طوری تصمیم گرفتند که امنیت کشور حفظ شد و جلوی سقوط دولت و مجلس را گرفتندوی با بیان اینکه حمایت از ساختارهای قانونی کشور از دیدگاه ها ی امام خمینی (ره)و ولی فقیه است، توضیح داد: رهبری در جریان فتنه اخیر طوری تصمیم گرفتند که امنیت کشور حفظ شد و جلوی سقوط دولت و مجلس را گرفتند.

آیت الله حسینی همدانی در ادامه با حمایت از اعلام موضع رهبری در برابر تصمیم سران سه قوه در خصوص نرخ جدید بنزین تاکید کرد: اگر رهبری دستور توقف سهمیه بندی بنزین را می دادند این کار ایراداتی داشت و ممکن بود حاکمیت دوگانه ای در کشور القاء شود، از طرفی بهانه بدست آنهایی در دولت داده می‌شد که بگویند داشتیم کار می کردیم و نگذاشتند.

وی در ادامه گفت: از طرفی سکوت رهبری در برابر این مسئله یعنی اعلام نرخ جدید بنزین به صلاح کشور نبود و ممکن بود با طرح توقف آن توسط طرح دو فوریتی و یل سه فوریتی مجلس مشکلاتی در کشور ادامه دار شود، اما تصمیم سوم رهبری در اعلام موضع ایشان در برابر نرخ بنزین بهترین تصمیم بود و ما در دفاع از حمایت از رهبری انقلاب سر سوزنی کم نخواهیم گذاشت.

نماینده ولی فقیه در استان البرز افزور: رهبری بر اساس سخنانی که یک انقلابی صادق و با بصیرت دارد فرمودند که من در این موضوع تخصصی ندارم و به مسئولان مربوطه آن را می‌سپارم.

دولت باید برای بهبود زندگی و رفاه حال مردم تلاش کند و چشم به بیگانه نداشته باشدوی با اشاره به اینکه مدیریت در شرایط حساس و بحرانی از صفات ولی فقیه است، بیان کرد: دفع تهدید دشمن در چنین شرایطی نیازی بود که از سوی رهبری اعلام شد.

آیت الله حسینی همدانی در ادامه اقدامات اخیر آشوب گران در کشورمان را اعمال داعشی برشمرد و گفت: ریشه دواندن ترس و ایجاد رعب از مقاصدی بود که دشمن در چند روز فتنه اخیر مددنظر داشت و بکار برد، اما این‌ملت یادگرفته اند که در کنار رهبر باشتد  و حتی اگر جنگ اقتصادی شرایط را سخت کرده باشد می ایستد و صحنه را برای دشمن خالی نمی کنند.

وی با تاکید بر اینکه باید مسئولان کشور درد مردم و مطالبات آنها را بشنوند، افزود: زندگی و معیشت مردم سخت شده است طرح و لوایح در کشور باید در جهت رفع این مشکلات و دغدغه ها باشد، دولت باید برای بهبود زندگی و رفاه حال مردم تلاش کند و چشم به بیگانه نداشته باشد.

نماینده ولی فقیه در استان البرز گفت: امروز مقدمات گام دوم انقلاب را بر می داریم اما آمریکا می‌خواهد مردم با دست از انقلاب گری بردارند ولی ملت انقلابی ایران تنها یک شعار دارند و آن مرگ بر آمریکا است.

کد خبر 4777610

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 13 =