گزارش معکوس مدیران به استاندار لرستان/حرکت کند پروژه‌های ویژه سیل

خرم‌آباد- در حالی برخی دستگاه‌های اجرایی در پیشبرد پروژه‌های جبران خسارات سیل کُند پیش می‌روند که مدیران دستگاه‌ها نیز گزارش‌های معکوسی از روند اجرای پروژه‌ها به استاندار لرستان داده‌اند.

به گزارش خبرنگار مهر، امروز پنجشنبه جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه لرستان با دو دستور کار جذب اعتبارات ردیف های متفرقه و شناور و روند اجرای پروژه های مناطق سیل زده استان برگزار شد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی لرستان در این جلسه با اشاره به اینکه گزارش کلی احصا کرده ایم در رابطه با پروژه های مرتبط با سیل، اظهار داشت: در این گزارش مشخص است که هر دستگاه اجرایی چند پروژه را شروع کرده، چه میزان پیشرفت فیزیکی دارند و چه پروژه هایی هنوز اجرایی نشده اند.

شرکت آب منطقه ای، آب و فاضلاب شهری و راهداری در اجرای پروژه های ویژه سیل عقب هستند

سمانه حسن پور با بیان اینکه برخی دستگاه ها در اجرای پروژه های ویژه سیل عقب هستند، تصریح کرد: از جمله شرکت آب منطقه ای، آب و فاضلاب شهری و راهداری در اجرای پروژه های خود عقب هستند.

وی با تاکید بر اینکه انتظار پیگیری جدی تری از دستگاه ها داریم، افزود: مجموعه مدیریت ارشد استان تلاش خود را در خصوص جذب اعتبارات کرده است، سازمان مدیریت هم در اولین فرصت مبادله موافقت نامه کرده است و از همه استان ها عملکرد بهتری دارد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی لرستان یادآور شد: استاندار جدی هستند و از ما نهایت پیگیری و تلاش را می خواهند؛ ما نیز انتظار پیگیری جدی تری از دستگاه ها داریم.  

استاندار لرستان: گزارش هایی که به ما می دهید معکوس است

در ادامه جلسه گزارش وضعیت پروژه های شرکت آب منطقه ای لرستان ارائه شد که استاندار لرستان در واکنش به عملکرد ضعیف این دستگاه گفت: گزارش هایی که به ما می دهید معکوس است، می گویید پروژه ها شروع شده اما شروع نشده اند.

وی یادآور شد: از ۳۹ پروژه مبادله موافقت نامه شده، ۲۳ پروژه شرکت آب منطقه ای شروع نشده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای لرستان در این جلسه با اشاره به اینکه برای اجرای پروژه های بازسازی و جبران خسارات سیل لرستان ۹۸ میلیارد پول اختصاص داده اند، اظهار داشت: از این میزان ۴۵ میلیارد برای مهندسی رودخانه ها بوده است و تخصیص آن ۱۰۰ درصد است.

ر ۳۰ نقطه در سطح استان عملیات لای روبی، اصلاح مسیر و ... رودخانه ها را شروع کرده ایم و ۱۰ تا ۹۰ درصد پیشرفت دارند

رضا میرزایی یادآور شد: در ۳۰ نقطه در سطح استان عملیات لای روبی، اصلاح مسیر و ... رودخانه ها را شروع کرده ایم و ۱۰ تا ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

وی با بیان اینکه ۳ تا ۴ پروژه در الشتر ۱۰۰ درصد تمام شده است، تصریح کرد: لای روبی رودخانه شهر دورود جزو پروژه های ما نیست، لای روبی پروژه ماسور جزو پروژه های ما نیست، اما چون معاونت عمرانی دستور دادند سریع دستگاه بردیم و عملیات را آغاز کردیم.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای لرستان با اشاره به اینکه همچنین ۴۴ میلیارد برای بازسازی تاسیسات آبی اختصاص یافته است، گفت: در این رابطه نیز در ۱۸ نقطه کار شروع شده و به طور متوسط ۳۰ درصد پیشرفت دارد.

اگر ۲۳ پروژه شروع نشده که خیلی اوضاع بد است

استاندار لرستان در ادامه این جلسه با اشاره به اینکه گزارش های سازمان مدیریت و برنامه ریزی حاکی از آن است ۲۳ پروژه از مجموع ۳۹ پروژه شرکت آب منطقه ای هنوز شروع نشده اند و پیشرفت ندارند، یادآور شد: اگر ۲۳ پروژه شروع نشده که خیلی اوضاع بد است و خیلی زشت است.  

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی لرستان نیز با تاکید بر اینکه برای سازمان مدیریت طرح و پروژه تعریف شده در سیستم معنی دارد،  افزود: ما گزارش جلسه را از خود دستگاه اجرایی پیرو مکاتبات متعدد جمع بندی کرده ایم.

سمانه حسن پور یادآور شد: گزارش ما بر اساس کد پروژه و مکاتبه با دستگاه اجرایی بوده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی لرستان: گزارش ما بر اساس کد پروژه و مکاتبه با دستگاه اجرایی بوده است

علیرضا خرمی مدیر فنی سازمان مدیریت و برنامه ریزی لرستان نیز با اشاره به اینکه آنچه که ما به دنبالش این بودیم که اعتبارات ماده ۱۰ را در اسرع وقت مبادله موافقت نامه کنیم که انجام شد و انتظار داریم دستگاه ها سریع کار اجرایی خود را شروع کنند، اظهار داشت: متاسفانه چندان پیشرفت فیزیکی در پروژه ها نبوده است.

برای خیلی از پروژه ها پیمانکار هم انتخاب نشده است

وی با بیان اینکه پیمانکار انتخاب کردن با شروع عملیات اجرایی خیلی فرق دارد، از نظر ما شروع عملیات اجرایی و پیشرفت ملاک است، تصریح کرد: مگر ما چقدر زمان داریم که برای شروع پروژه ها اینقدر زمان بگذاریم. برای خیلی از پروژه ها پیمانکار هم انتخاب نشده است.

در ادامه شورای برنامه ریزی و توسعه لرستان مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان به ارائه گزارش پیرامون وضعیت پروژه های ویژه سیل این نهاد پرداخت که استاندار لرستان در پاسخ به اظهارات عباس شرفی گفت: همیشه به من گزارش می دهید فقط دو پروژه پل بابازید و کیان آباد مانده است، اما امروز اعلام می شود که ۱۲ پروژه سیل حوزه راهداری مانده است.

همیشه به من گزارش می دهید فقط دو پروژه مانده است، اما امروز اعلام می شود که ۱۲ پروژه حوزه راهداری مانده است

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان با اشاره به اینکه ۱۱۳۰ میلیارد خسارت سیل در بخش راهداری بود اما آنچه تصویب شد ۴۹۵ میلیارد است، اظهار داشت: ابلاغ اعتبارات نیز ۲۳۰ میلیارد بوده است.

عباس شرفی با بیان اینکه ۱۲۲ میلیارد از این اعتبار ملی و ۱۰۸ میلیارد استانی بوده است، تصریج کرد: برای بازسازی خسارت ناشی از سیل به راه های روستای ۳۸۲ میلیارد اعتبار و برای راه های اصلی و فرعی ۷۰ میلیارد اعتبار اختصاص یافته است.

وی یادآور شد: ۴۳ مناقصه به ارزش ۱۶۰ میلیارد برگزار شده است،  ۱۳ پروژه ترک تشریفات شده و ۱۲ پروژه در دست اقدام است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان گفت: این ۱۲ پروژه مربوط به پروژه هایی است که چندبار به مناقصه رفته اما پیمانکار انتخاب نشده است، چون اوراق است پیمانکار برای گرفتن پروژه نمی آید.

شرفی خاطرنشان کرد: خیلی از پروژه ها را نیز پیمانکاران غیربومی از استان های مختلف گرفته اند.

پول هایی که با خون دل و سختی به استان می آید

استاندار لرستان در ادامه این نشست دستور داد که جلسه ویژه ای برای پیگیری ۱۲ پروژه حوزه راهداری تشکیل شود و پیمانکار مناسب برای این پروژه ها انتخاب شود.

خادمی یادآور شد: اگر با وجود این پول هایی که با خون دل و سختی به استان می آید، کند حرکت کنیم عمل نابخشودنی است.

کد خبر 4777711

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 4 =