اجرای بیش از ۸۰ برنامه فرهنگی و اجتماعی در کتابخانه های کاشان

کاشان - سرپرست کتابخانه های عمومی شهرستان کاشان گفت: در طول هفته کتاب و کتابخوانی امسال بیش از ۸۰ برنامه فرهنگی و اجتماعی در سطح شهرستان توسط اداره کتابخانه های عمومی کاشان اجرا شده است.

زینب سادات واسعی در گفت و گو با خبرنگار مهر با بیان اینکه کتابخانه های عمومی یک پایگاه اجتماعی و فرهنگی هستند، اظهار داشت: اعتماد و مراجعه مردم به کتابخانه ها باعث می شود که مسئولیت مدیران در این حوزه افزایش پیدا کند.

۱۵ کتابخانه عمومی در سطح شهرستان کاشان وجود دارد

وی با اشاره به اینکه ۱۵ کتابخانه عمومی در سطح شهرستان کاشان وجود دارد، ابراز داشت: این تعداد جدا از کتابخانه مساجد، مدارس، دانشگاه ها، حوزه های علمیه و غیره است.

سرپرست کتابخانه های عمومی کاشان با بیان اینکه بیش از ۱۷هزار شهروند کاشانی در کتابخانه های عمومی شهرستان کاشان عضویت مستقیم دارند، تصریح کرد: در طول هفته کتاب و کتابخوانی طرح عضویت رایگان در کتابخانه های عمومی اجرا شد که در قالب این طرح دو هزار نفر به عضویت کتابخانه های سطح شهر درآمدند.

اصلی ترین هدف نهاد کتابخانه های عمومی نهادینه کردن فرهنگ کتاب و کتابخوانی است

وی با اشاره به اینکه کودکان و نوجوانان برای عضویت در کتابخانه های کاشان پیشرو هستند، بیان داشت: اصلی ترین هدف نهاد کتابخانه های عمومی نهادینه کردن فرهنگ کتاب و کتابخوانی در کودکان و نوجوانان است.

واسعی از امانت بیش از ۲۰هزار کتاب در سه ماهه تابستان توسط کودکان و نوجوانان کاشانی خبر داد و افزود: تمام کتابخانه های عمومی شهرستان کاشان تحت پوشش سامانه مرکزی تحت وب قرار گرفته اند.

اجرای بیش از ۸۰ برنامه فرهنگی و اجتماعی در کتابخانه های کاشان

وی فعالیت کتابخانه های عمومی کاشان را یک کار کیفی دانست و تصریح کرد: در طول هفته کتاب و کتابخوانی امسال بیش از ۸۰ برنامه فرهنگی و اجتماعی در سطح شهرستان توسط کتابخانه های عمومی کاشان اجرا شده است تا بتوانیم کتابخانه ها را به عنوان یک نهاد فرهنگی و قابل اعتماد به مردم معرفی کنیم.

کد خبر 4777797

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 7 =