هوشیاری مردم و تبعیت از رهبری مانع تحقق اهداف شوم دشمنان شد

زنجان-امام جمعه زنجان گفت: هوشیاری و بیداری مردم و تبعیت از فرامین مقام معظم رهبری، مانع از تحقق اهداف شوم دشمنان شد.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله علی خاتمی در خطبه های نماز جمعه شهر زنجان، با بیان اینکه هوشیاری و بیداری مردم و تبعیت از فرامین مقام معظم رهبری، مانع از تحقق اهداف شوم دشمنان شد و آشوب های اخیر را به خوبی سرکوب کرد، گفت: مردم ایران برای حمایت از نظام مقدس جمهوری اسلامی و در لبیک به فرمان مقام معظم رهبری در محکومیت اغتشاگران راهپیمایی کردند و هیچ کس نباید این راهپیمایی را به نام خود مصادره کند.

وی با یادآوری توطئه های استکبار علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران طی ۴۱ سال گذشته، افزود: استکبار جهانی از نخستین روز استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با حربه های مختلف در تلاش برای ضربه زدن به این نظام بوده ولی با هوشیاری ملت و تبعیت از فرامین ولایت فقیه همه این توطئه ها با شکست مواجه شده است.

خاتمی ایجاد فتنه و آشوب توسط عده ای اغشاشگر را نقشه طراحی شده توسط دولت های استکباری عنوان کرد و با بیان اینکه فتنه  اخیر تفاوت های زیادی با آشوب سال ۹۶ داشت،  ادامه داد:  آشوب اخیر همانند سال ۹۶ نبود که فقط به بانک‌ها حمله کنند، بلکه غارت اموال عمومی و اموال مردم، ایجاد آشوب و ناامنی را در دستور کار داشتند.

وی با تاکید بر لزوم تحلیل و توجه برای ریشه یابی و شناخت فرایند شکل گیری فتنه ها، گفت: باید به این نکته توجه شود که فتنه‌ها از کجا نشات گرفته است و اقدامات مقابله‌ای آن تحلیل شود.

امام جمعه زنجان با بیان اینکه امروز با گذشت ۴۱ سال از عمر نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، نقش و جایگاه ولایت فقیه و حضور فقیه جامع الشرایط در کشور و جهان اسلام پر رنگ‌تر می‌شود، گفت: جامعه بیش از هرچیز به چراغ راه و ارتقای بصیرت نیاز دارد تا در مسیر درست و صحیحی هدایت شود.

خاتمی دشمنی و توطئه های دشمنان برای تضعیف جایگاه ولایت فقیه را یادآور شد و افزود: دشمن با تمام توان در راستای تضعیف ولایت فقیه تلاش کرده است ولی هرگز نتوانسته به اهداف شوم خود برسد و همواره با شکست مواجه شده است.

وی با تاکید بر اینکه نقش ولایت فقیه برای خروج از فضای غبار آلود برجسته است،  گفت: دشمنان در سال ۹۶  با ایجاد آشوب و فتنه نقشه های شومی برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران داشتند که با هوشیاری ملت و تبعیت از فرامین مقام معظم رهبری با شکست مواجه شد.

امام جمعه زنجان با تاکید بر لزوم هوشیاری هر چه بیشتر مردم و مسئولان، به روند تلاش دشمن برای ضربه زدن به جبهه مقاومت اشاره کرد و گفت: آخرین سنگر جبهه مقاومت ایران است و دشمن همواره برای ضربه زدن به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برنامه ریزی ویژه ای کرده است و باید آگاه باشیم اگر از دشمن غافل شویم، در کمین نشسته تا توطئه‌های خود را اجرا کند.

خاتمی در ادامه با اشاره به افزایش قیمت بنزین، گفت: در مورد افزایش قیمت بنزین و نقاط ضعف و قوت باید کارشناسان نظر بدهند و ناظران نظارت خود را در بستر جامعه افزایش دهند.

 خاتمی درادامه  به سالروز تشکیل بسیج در  ۵ آذر سال ۵۸ اشاره کرد و گفت: تشکیل بسیج به فرمان امام خمینی (ره) از تصمیمات ماندگار و تاثیرگذار بود و شجره طیبه بسیج در طول فعالیت خود منشا خدمات ارزشمند به کشور و ملت ایران بوده است.

وی با بیان اینکه تفکر و نگاه بسیج همواره باعث اقتدار و پیشرفت کشور بوده است و تفکر بسیجی امروز نماد مقاومت است، گفت: بسیج در عرصه های مختلف در کشور فعالیت داشته است و  بسیج علاوه بر فداکاری در جبهه‌های حق علیه باطل خدمات ارزشمندی در محرومیت‌زدایی انجام دادند.

امام جمعه زنجان همچنین با بیان اینکه ۷ آذر به عنوان نیروی دریایی ارتش نامگذاری شده است به نقش ارزشمند و تاثیرگذار نیروی دربایی ارتش در طی ۸ سال دفاع مقدس و بعد از آن در تامین امنیت کشور اشاره کرد، گفت: در سال ۵۹ مبارزه قهرمانانه نیروی دریایی ارتش در تاریخ پرافتخار ایران و حافظه مقاومت ماندگار شده است.

کد خبر 4778006

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 3 =