دولت دلایل گرانی بنزین را واضح و شفاف برای مردم توضیح دهد

اصفهان - امام جمعه اصفهان گفت: مردمی که سالها برای دفاع از این نظام زحمت کشیدند حق دارند که از مسائل کشور آگاه باشند و دولت باید دلایل گرانی بنزین را واضح و شفاف برای آنها توضیح دهد.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اصفهان اظهار داشت: دولت تدبیر و امید در ارتباط با اعلام گران شدن بنزین با بی‌تدبیری عمل کرد به‌نوعی که مردم ایران اسلامی از طریقه اعلام افزایش قیمت بنزین به‌نوعی شوکه شدند و اعتراض خود به این امر را با تجمعات آرام نشان دادند اما متاسفانه آشوبگرانی با راهنمایی عوامل بیگانه خارجی این اعتراضات را به آشوب کشیدند.

وی افزود: مردم با بصیرت ایران اسلامی از جمله اصفهان از همان ابتدای امر که متوجه تحرکات دشمنان شدند صف خود را از آنها جدا کردند و روز گذشته نیز اجتماعی پرشور را در اصفهان و بسیاری از شهرهای کشور برای درهم شکستن توطئه دشمنان شاهد بودیم.

اراذل دست نشانده بیگانگان با ایجاد آشوب خیابانی قصد ضربه زدن به نظام را داشتند

امام جمعه اصفهان با اشاره به اینکه اراذل دست نشانده بیگانگان به خیال خام خود با ایجاد آشوب خیابانی می‌خواستند به جمهوری اسلامی ضربه بزنند، تاکید کرد: دست نشانده‌های استعماری گویی مقاومت هشت ساله این ملت در دفاع از دین، میهن و انقلاب را فراموش کرده‌اند.

 وی ادامه داد: آنها با ملتی روبرو هستند که از نثار جان برای حفظ ارزش‌های خود باکی ندارد و با دست خالی دشمنی که یک دنیا از آن پشتیبان نظامی و مالی می کرد را از مرزهای کشور عقب نشاندند.

آیت الله طباطبایی نژاد با اشاره به اینکه حتی داعش ساخته دست دنیای استعمار با تدبیر و کاردانی نیروهای ایرانی در سوریه و عراق شکست خورد، بیان داشت: طبیعی است که چنین ملتی فهیم، شجاع و با فرهنگ هرگز دست به  تخریب اموال خود نمی‌زند همان‌گونه که در این میان نیروهای نظامی و امنیتی ما نیز آسیب دیدند اما تلاش خود را به کار بستند تا حتی یک نفر در این آشوب‌ها آسیب نبینند.

دولت در زمینه گرانی بنرین شفاف سازی‌های لازم را انجام نداد

وی در ادامه به بررسی موضوع گرانی بنزین  پرداخت و گفت: این موضوعی است که مدت‌ها در مجلس و دولت مطرح بوده است و قرار بود به تدریج و پس از تامین زیرساخت‌ها اجرایی شود اما دولت متاسفانه در این زمینه شفاف‌سازی برای مردم را انجام نداد و این در حالی است که دولتمردان ما همیشه در این ارتباط  صحبت می کنند.

امام جمعه اصفهان تصریح کرد: مردمی که سالها برای دفاع از این انقلاب و نظام زحمت کشیدند این حق را دارند که در ارتباط با مسایل کشور با آنها صحبت کنیم و از تغییرات و اجرای مصوبات آگاه باشند نه اینکه به گونه ای عمل کنیم که همه غافلگیر شوند.

وی با اشاره به صحبت رهبر معظم انقلاب تاکید کرد: رهبر انقلاب به درستی موضوع را بیان کردند و فرمودند از تصمیم مشترک سران سه قوه در ارتباط با گران شدن یا نشدن بنزین حمایت می کنند اما در ارتباط با نحوه اجرا صحبتی نداشتند بدین معنا که کلیت امور مورد تایید سران را تایید کردند.

آیت الله طباطبایی نژاد ابراز داشت: رهبر انقلاب با موضع گیری درست خود از همان ابتدای امر درباره پذیرفتن نظرات کارشناسی به نوعی از توطئه دشمنان جلوگیری کردند.

غیرقابل قبول بودن برخی توجیهات دولت در ارتباط با گرانی بنزین

وی با اشاره به غیرقابل بودن برخی توجیهات دولت در ارتباط با گرانی بنزین اظهار داشت: دو نرخه بودن بنزین و بازگرداندن پول اضافه به مردم ایرادی است که رئیس جمهور به دولت قبل داشت و اکنون خود آن را اجرایی کرده است و به نوعی  به توجیه کردن موضوع شباهت دارد.

وی اضافه کرد: توجیهات دیگر دولت در این ارتباط که این کار به منظور جلوگیری از قاچاق سوخت انجام شده است قابل قبول نیست، جلوگیری از قاچاق دارای راه‌های اصولی است و وظیفه دولت است بدین معنا که نباید برای جلوگیری از قاچاق مردم متحمل ضرر شوند.

امام جمعه اصفهان گفت: دولت باید واضح و شفاف برای مردم صحبت کند و تلاش کند تا از این پس شاهد این نوع اشتباهات و تصمیم‌های ناگهانی  نباشیم.

آیت الله طباطبایی نژاد در ادامه با تبریک روز نیروی دریایی تاکید کرد: نیروی دریایی در تمام دوران جنگ تحمیلی با بقیه نیروهای نظامی برای دفاع از میهن اسلامی شجاعت قابل‌توجهی داشتند به نوعی که در اوایل جنگ به نیروی دریایی عراق ضرباتی مهلک وارد کردند و تا پایان جنگ نیز در کنار دیگر نیروهای نظامی بودند.

وی با اشاره به تشکیل بسیج مستضعفین به فرمان امام خمینی (ره) گفت: این نیروی مردمی در تمامی لحظات انقلاب اسلامی همراه و همیار در دفاع از ارزش‌های انقلابی و امنیت کشور بوده است به نوعی که الگوی شکل‌گیری بسیج را به دیگر کشورهای منطقه مانند عراق نیز صادر کرده‌ایم.

کد خبر 4778098

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 1 =