تنفس در اصفهان بازهم دشوار شد/هوای اصفهان در وضعیت ناسالم

اصفهان - هوای اصفهان با میانگین شاخص ۱۴۷ در شرایط «ناسالم برای گروه‌های حساس» قرار گرفته است و در صورت تداوم روند افزایش آلودگی هوا در شرایط ناسالم برای عموم قرار خواهد گرفت.

به گزارش خبرنگار  مهر، هوای اصفهان با میانگین شاخص ۱۴۷ در شرایط «ناسالم برای گروه‌های حساس» قرار گرفته است و در صورت تداوم روند افزایش آلودگی هوا در شرایط ناسالم برای عموم قرار خواهد گرفت.

مدیرکل امور آزمایشگاه‌های محیط زیست استان اصفهان در این ارتباط در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: امروز شنبه دوم آذرماه مردم اصفهان درحالی اولین روز هفته را آغاز کردند که شاهد آلودگی هوا بودند و بنابر اعلام  مرکز پایش و کنترل کیفیت هوای اصفهان وضعیت کیفی هوای شهر اصفهان با قرار گرفتن بر روی عدد ۱۴۷ آلوده و برای گروه‌های حساس ناسالم است، اگرچه با روند افزایش آلودگی هوا پیش بینی می‌شود آلودگی هوای اصفهان در وضعیت «ناسالم برای عموم» قرار بگیرد.

وی افزود: بر اساس اعلام تارنمای محیط زیست استان اصفهان کیفیت هوا در ایستگاه میدان احمدآباد ۱۵۹، خیابان رودکی ۱۲۴ و خیابان استانداری ۱۵۷ را نشان می‌دهد که میانگین آن ۱۴۷ و در شرایط «ناسالم برای گروه‌های حساس» است.

مدیرکل امور آزمایشگاه‌های محیط زیست استان اصفهان تاکید کرد: روش محاسبه شاخص (A Q I) و شاخص ( P S I) یکسان می‌باشد و صرفاً اعداد شاخص (A Q I) در شرایط ناسالم به دو سطح (۱۵۰ -۱۰۱) ناسالم برای گروهای حساس و (۲۰۰ -۱۵۱) ناسالم برای عموم در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: شاخص کیفی هوا (A Q I) یا شاخص آلودگی هوا (P S I) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر منوکسید کربن- دی اکسیدگوگرد- ترکیبات نیتروژن دار- ازون  و ذرات معلق (ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرو متر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرو متر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف می‌باشند را تبدیل به یک عدد بدون واحد کرده و وضعیت آلودگی هوا را سطوح مختلف مطابق با جدول فوق نمایش می‌دهد.

کد خبر 4778561

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 11 =