شهرداری کرمان کاملا با طرح «مدیریت مصرف سوخت» همراهی می کند

کرمان - شهرداری کرمان طی بیانیه‌ای اعلام کرد که به تبع مقام معظم رهبری و سایر مقامات عالیه کشور با درک اهمیت و ضرورت موضوع مدیریت مصرف سوخت با این تصمیم ملی همراه خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی شهرداری کرمان، شورای اسلامی شهر و شهرداری کرمان طی بیانیه‌ای اعلام کردند: شورای اسلامی شهر و شهرداری کرمان نیز به تبع مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و سایر مقامات عالیه کشور با درک اهمیت و ضرورت موضوع مدیریت مصرف سوخت با این تصمیم ملی همراه خواهند بود.

در متن این بیانیه آمده است:

«به نام خدا

بهره‌برداری مدبرانه از ذخایر و منابع خدادادی کشورمان، جزو اساسی‌ترین مسئولیت‌های نسل حاضر است. در حقیقت اساسی‌ترین وظیفه نسل حاضر آن است که این ثروت ارزشمند ملی را مشفقانه و هوشمندانه «تبدیل به احسن» نموده و ایرانی به مراتب سرافرازتر و آبادتر را به نسل آینده تحویل دهد.

مصرف بهینه‌ منابع عظیم و ارزشمند به ارث رسیده از نسل‌های گذشته می‌تواند با درایت و دوراندیشی «نسل ما» به توسعه پایدار ایران اسلامی کمک کرده و فرآیند عمران و آبادانی میهن عزیزمان را تسریع کند.

از سوی دیگر باید پذیرفت که استفاده نامناسب و همراه با «اسراف و تبذیر» منابع ملی، نظیر منابع نفتی و فرآورده هایی چون بنزین، نه تنها به توسعه پایدار نمی انجامد بلکه می تواند با ایجاد آلودگی ها و معضلات گسترده زیست محیطی، مشکلات فراونی را در مسیر توسعه کشور به بار آورد.

از همین رو موضوع «مدیریت مصرف» منابع گوناگون، منجمله حامل های انرژی همواره در صدر دغدغه های همه دلسوزان میهن عزیزمان قرار داشته است.

عرضه مدیریت نشده بنزین به عنوان «اصلی ترین حامل انرژی» در حوزه حمل و نقل، نیز جزو مصادیق استفاده نامناسب از این منابع خدادادی است که علاوه بر معضلات و مشکلات گوناگون به فرصت شومی برای تاراج دارایی های میهن عزیزمان در قالب قاچاق این حامل ارزشمند انرژی به خارج از مرزهای کشورمان شده است.

تصمیم سران قوای سه گانه در اقدام عملی برای مدیریت مصرف سوخت، فارغ از راهکارهای اجرایی آن، ماهیتا اقدامی ضروری  و مورد تأیید و حمایت همه کسانی است که دل در گرو عمران و آبادانی مملکت عزیزمان دارند. شورای اسلامی شهر و شهرداری کرمان نیز به تبع مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و سایر مقامات عالیه کشور با درک اهمیت و ضرورت موضوع مدیریت مصرف سوخت با این تصمیم ملی همراه خواهند بود.

نمایندگان مردم شریف کرمان در شورای اسلامی شهر و همچنین مدیران و کارشناسان شهرداری کرمان علاوه بر اعلام همراهی با طرح اخیر «مدیریت مصرف سوخت» و اعلام انزجار از اغتشاشات کور و اقدامات خائنانه ایی که متأسفانه حاصلی جز تخریب زیر ساخت های شهری و اموال عمومی ندارند؛ آمادگی دارند تا با حمایت دولت خدمتگزار همه توان خود را برای بهبود نظام حمل و نقل عمومی در شهر کرمان و همچنین توسعه و ترویج سیستم های نوین حمل و نقل پاک و مبتنی بر تکنولوژی های جدید به کار بسته و نقش خود را در پروژه بزرگ اصلاح الگوی مصرف سوخت به بهترین شکل ایفا کند».

کد خبر 4778587

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 1 =