افتتاح مرکز بازتوانی قلب اثر بخشی درمان را ۳۰ درصد افزایش می‌دهد

بیرجند- قائم مقام معاون تحقیقات و فناورزی وزارت بهداشت‌ گفت: اثر بخشی درمان‌های قلبی با افتتاح مرکز بازتوانی قلب در بیمارستان رازی بیرجند حدود ۳۰ درصد افزایش می‌یابد.

به گزارش خبرنگارمهر، شاهین آخوندزاده ظهر شنبه در مراسم افتتاح مرکز بازتوانی قلب بیمارستان رازی بیرجند اظهارکرد: اقدامات شگفت‌انگیز انجام شده در بیرجند در حوزه علوم‌پزشکی با توجه به سابقه فرهنگی آن عجیب نیست.

قائم مقام معاون تحقیقات و فناورزی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیان‌کرد: در تمامی دنیا خیران در حوزه آموزش و پژوهش ورود پیدا می‌کنند که این مسئله زمینه‌ساز رونق علم، تحقیق و پژوهش در مراکز دانشگاهی می‌شود.

آخوندزاده با اشاره به فعالیت‌های خیرین در حوزه پژوهش درکشور ادامه‌داد: در دانشگاه علوم‌پزشکی تهران نیز بنیادی وجود دارد که برای فعالیت‌های پژوهشی و تحقیقاتی از خیران و نیکوکاران کمک‌هایی را جمع‌آوری می‌کنند.

وی‌افزود: با توجه به شادابی پژوهشی در دانشگاه علوم پزشکی بیرجند به زودی این دانشگاه خود را به سطح دانشگاه‌های تیپ یک خواهد رساند.

قائم‌مقام معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزشی پزشکی با اشاره به اینکه هرساله در کشور در اسفند ماه همایش فرهیختگان دانشگاه‌های کشور برگزار می‌شود، گفت: با افتتاح مرکز بازتوانی قلب در بیمارستان رازی اثر بخشی درمان‌های قلبی حدود ۳۰ درصد افزایش می‌یابد.

آخوندزاده با اشاره به اینکه درکل دانشگاه‌های تیپ یک و ۵۰ درصد دانشگاه‌های تیپ دوی کشور مرکز بازتوانی قلب فعالیت دارد، یادآور شد: مرکز بازتوانی فلب بیمارستان رازی بیرجند می‌تواند کل شهرستان‌های خراسان‌جنوبی را پوشش دهد.

کد خبر 4778657

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 9 =