حقوق افراد ایثارگر و بسیجی در دستگاه های اجرایی رعایت شود

همدان - امام جمعه همدان گفت: برخورد سیاسی با ایثارگران قابل پذیرش نیست و باید حقوق افراد ایثارگر و بسیجی در دستگاه‌های اجرایی رعایت شود.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله حبیب الله شعبانی ظهر شنبه در دیدار با معاون دبیر مشاورین ایثارگران در وزارت کشور با بیان این که گاهی از موارد منابع موجود جوابگو مطالبات جامعه ایثارگران و جانبازان نیست، اظهار داشت: متاسفانه برخی از مطالبات خارج از چارچوب های قانونی است که مدیران را درگیر مشکلاتی می کند.

وی افزود: آنچه در این جا مهم است و توجه به آن نیز ضروری است حفظ کرامت این عزیزان است که باید تا آنجا که می توانید با بزرگواری با آنها برخورد کرد.

آیت الله شعبانی در ارتباط با موضوع ایثارگران نوع برخورد ها را مهم تر از بحث جذب دانست و گفت: بعضی از ایثارگران از نوع برخوردها ناراحت هستند و در این زمینه نیز بارها به دفتر بنده مراجعه کرده اند.

وی تصریح کرد: در برخی موارد از لحاظ قانونی باید فردی ایثارگر ارتقا رتبه پیدا کند اما به دلیل وجود سلایق سیاسی خاص مدیری این اتفاق انجام نمی شود و متاسفانه در برخی از ادارات شاهد حذف ایثارگران و افراد بسیجی هستیم.

امام جمعه همدان با تاکید بر این که این جریان باید مورد رسیدگی قرار گیرد، اظهار داشت: کسی به لحاظ اینکه ایثارگر است نباید با او برخورد سیاسی صورت گیرد و نیازمند رعایت حقوق افراد ایثارگر و بسیجی در ادارات هستیم.

وی خاطر نشان کرد: خدمت رسانی به ایثارگران توفیقی بسیار ارزشمند است اما حفظ روحیه ایثارگری موضوعی است که امروز در جامعه ما به فراموشی سپرده شده است.

نماینده ولی فقیه در استان همدان با بیان این که در چند ماه گذشته ترویج فرهنگ ایثارگری را کم تر در نهادهای مختلف دیده ام، اظهار داشت: من در دستگاهی رعایت این موضوع را ندیده ام و حتی برخی از موارد خلاف انجام این حرکت را هم شاهد بوده ام.

وی خدمت رسانی به ایثارگران و خانواده های آنان را بسیار مهم خواند و گفت: آنچه مهم تر از خدمت رسانی به این عزیزان است حفظ این روحیه ایثار و گذشت در جامعه است که فراموش شده است.

آیت الله شعبانی با تقدیر از اجرای طرح سپاس و سرکشی به ایثارگران تاکید کرد: ما در کشور قانون های خوبی داریم اما مشکل در نحوه اجرا و نبود نظارت بر اجرای این قوانین است که گاهی اصلا اجرا نمی شود و یا به صورت ناقص اجرایی می شود.

وی با تاکید بر اینکه در جامعه نیازمند تقویت نظارت ها هستیم، خاطر نشان کرد: آنچه مشخص است این است که در مرحله اجرا و نظارت ضعیف تر از تدوین قانون عمل کرده ایم و باید چاره ای برای این مشکل اندیشیده شود.

امام جمعه همدان در پایان با تشکر از اقدامات صورت گرفته توسط مدیران بنیاد شهید یادآور شد: به یاد داشته باشید که این عنایت خداوند است که امروز در خدمت جانبازان و ایثارگران توفیق خدمت دارید و باید قدردان این نعمت الهی باشید.

کد خبر 4778826

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 8 =