افزایش قیمت‌ها در دزفول به بهانه اصلاح نرخ بنزین ممنوع است

دزفول- فرمانداری ویژه شهرستان دزفول گفت: افزایش قیمت در هر زمینه‌ای در این شهرستان به بهانه گران شدن نرخ بنزین ممنوع است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد حیدری ظهر امروز شنبه در ششمین نشست شورای آموزش و پرورش دزفول که در سالن کنفرانس اداره آموزش و پرورش برگزار شد، اظهار کرد: روز گذشته جلسه‌ای در راستای بررسی مسائل اقتصادی پس از اعتراضات اجتماعی به ریاست استاندار خوزستان برگزار شد که در پایان جلسه تصمیمات و جمع‌بندی خوبی در زمینهٔ وضعیت فعلی و به ویژه نرخ وسایل حمل ونقل عمومی به دست آمد.

وی با بیان اینکه وضعیت حمل و نقل از نظر سوخت در حال برنامه‌ریزی و طراحی از سوی دولت است، افزود: بر اساس مصوبه دولت، افزایش قیمت ناشی از اصلاح و افزایش قیمت سوخت ممنوع است و هیچ فرد، دارنده سرویس حمل و نقل و یا حتی خدمات عمومی حق افزایش قیمت به واسطه اصلاح قیمت بنزین را ندارد.

سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان دزفول عنوان کرد: برخی مکانیزم های مربوط به حمل و نقل از سوی دولت به مقامات محلی واگذار شده است؛ به عنوان مثال شورای شهر می تواند نرخ تاکسی در شهر را بررسی و بر اساس شرایط یک نرخ جدید تعیین کند اما اینکه دفاتر آژانس‌های تلفنی و تاکسی‌ها و سایر وسایل حمل و نقل عمومی به صورت خودسرانه اقدام به افزایش قیمت کنند ممنوع است.

حیدری با اشاره به فعال شدن گشت‌های نظارتی در دزفول در راستای برخورد با هرگونه افزایش قیمت در هر زمینه‌ای به واسطه اصلاح قیمت بنزین، تصریح کرد: با همکاری دستگاه‌های نظارتی و به ویژه تعزیرات حکومتی، گشت‌ها از امروز در دزفول تقویت می شوند؛ بنا نیست در شرایط فعلی افزایش قیمتی وجود داشته باشد و به طور قطع در آینده دولت تصمیمات مناسبی اتخاذ خواهد کرد اما به گونه‌ای که مردم دچار آسیب نشوند.

وی در ادامه با انتقاد از پایین بودن میزان معدل دانش آموزان دزفول و به نتیجه نرسیدن طرح انسداد مبادی بی‌سوادی و شناسایی دانش آموزان بازمانده از تحصیل، اضافه کرد: معدل پایین دانش آموزان یک زنگ خطر برای آموزش و پرورش دزفول است که ابتدا باید ریشه‌یابی شود و سپس برای آن برنامه و راهکارهای اساسی از سوی کارشناسان طراحی و اجرا شود.

حیدری گفت: نباید عامل وضعیت نامناسب دانش آموزان شهرستان از نظر میزان نمره و معدل را صرفاً مشکلات عمومی همچون کمبود ابزار و امکانات و یا شرایط اقتصادی دانست؛ چرا که میزان تلاش، جهاد، عزم، اقدامات و ابتکارات ما نیز در این زمینه بسیار تأثیرگذار است؛ بنابراین کم‌کاری صورت گرفته باید جبران شود.

سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان دزفول با تأکید بر لزوم ایجاد انگیزه در دل معلمان و دانش آموزان، بیان کرد: در راستای رفع مشکلات آموزش و پرورش شهرستان باید جلسات تخصصی و حرفه‌ای برگزار شود و خروجی هر یک از جلسات آموزش و پرورش شهرستان باید مبتنی بر حل حداقل یک مشکل باشد؛ این شورا باید غنی‌سازی شده و از کمیته‌های تخصصی بهره‌مند شود.

حیدری تأکید کرد: شورای آموزش و پرورش شهرستان دزفول باید یک نگاه جامع و مانع به تمامی مسائل داشته باشد و با جامع‌نگری و همکاری تمامی اعضا در مسیر رفع مشکلات حرکت کند.

حیدری همچنین همدلی، همکاری و هم افزایی را وظیفه تمامی دستگاه‌های شهرستان در ارتباط با یکدیگر دانست و گفت: موفقیت در چارچوب همکاری و هم افزایی محقق می شود؛ بنابراین مدیران شهرستان باید مراقب باشند که در صورت طفره رفتن از زیر بار این وظیفه ذاتی با آنها برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه به عنوان فرماندار در اعمال مدیریت حاکمیتی با هیچ مدیری تعارف ندارد، اضافه کرد: کم‌کاری و ناکارآمدی برخی مدیران پذیرفتنی نیست و عملکرد مدیران شهرستان به صورت دقیق پایش می شود؛ مدیری که از زیر بار مسئولیت شانه خالی کند یا برکنار خواهد شد و یا به تخلفات اداری ارجاع می شود که در همین راستا در هفته گذشته دو مدیر در دزفول تغییر کردند؛ استاندار خوزستان نیز اعلام کرده که هر مدیری تنبلی اش احراز شود، باید برکنار شود.

سرپرست فرمانداری ویژه دزفول همچنین با بیان اینکه محدود شدن فعالیت مدیران به بخشنامه‌های ابلاغ شده به معنای ناکارآمدی بوده و قدرت و خلاقیت را از آنها سلب می کند، اظهار کرد: بسیاری از بخشنامه‌ها مبتنی بر واقعیات موجود نیست؛ مدیران باید انعطاف پذیر باشند و قدرت تصمیم گیری را با بهانه بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌ها از خود سلب نکنند.

حیدری با بیان اینکه دشمن به نهاد آموزش و پرورش ما چشم طمع دوخته است، افزود: این چشم طمع باید کور شود و این کور شدن در پرتو همکاری و همدلی همه دستگاه‌ها با یکدیگر محقق می شود.

وی یادآور شد: دشمن به دنبال اثبات ناکارآمدی نظام است؛ بنابراین اگر نیروی انسانی درون نظام روحیه جهادی، پشتکار، تلاش، عزم و ابتکار لازم را نداشته باشد، دشمن به هدف خود می رسد اما اگر این اصول وجود داشته باشد به طور قطع کارآمدی رخ داده و دشمن مأیوس می شود؛ بنابراین مدیران و دستگاه‌های مختلف در راستای کارآمد شدن هرچه بیشتر نظام و جلب رضایت مردم باید به صورت شبانه‌روزی تلاش کنند و در مسیر همدلی و هم افزایی بیش از پیش گام بردارند.

کد خبر 4778830

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 7 =