واکنش استاندار به انتقادات پیرامون انتصاب مدیران غیر بومی

خرم‌آباد- استاندار لرستان به انتقادات صورت گرفته پیرامون انتصاب مدیران غیر بومی و سرپرست‌گرایی در این استان واکنش نشان داد.

به گزارش خبرنگار مهر، سید موسی خادمی امروز شنبه در همایش تحزب و توسعه لرستان در واکنش به برخی انتقادات در رابطه با استفاده از مدیران غیر بومی در این استان، اظهار داشت: این بحث ها خیلی کارگشا نیست، تاکید بر این است که هر جایی از نیروهای بومی استفاده شود اما جابجایی نیرویی به توسعه کمک می کند.

وی با طرح این سوال که ما از لرستان چقدر مدیر در استان های دیگر داریم؟، عنوان کرد: کسی که معتقد به حزب است و می خواهد توسعه سیاسی در کشور ایجاد کند نباید تابع این بحث ها باشد.

استاندار لرستان با بیان اینکه کمتر از ۱۰ درصد از اعضای شورای اداری لرستان غیر بومی است، افزود: ممکن است چند تا غیر بومی هم داشته باشیم و یا دو استان به طور اتفاقی چهار تا نیرو از همدیگر داشته باشد.

خادمی با اشاره به اینکه اصل بر این است که نیروها بومی باشند، تاکید من هم در معرفی مدیر، بومی بودن است، تصریح کرد: ممکن است بعضی جاها وزارتخانه ها نظراتی داشته باشند و فردی را مصلحت بدانند که انتخاب کنند و یا اینکه خود ما به جمع بندی دیگری برسیم، اما این روزنه را بستن، حرفها را در سطح جامعه مطرح کردن، حساس کردن برخی افراد که آگاهی ندارند و فکر می کنند نیروهای بومی استان کنار گذاشته شده است، درست نیست.

وی با بیان اینکه این حرف را از کجا می آورید که ۹۰ درصد مدیران لرستان غیر بومی هستند؟ تصریح کرد: در بحث سرپرستی ها هم در استان مشکل به معنای خاصی نداریم.

استاندار لرستان، تصریح کرد: تنها یک فرمانداری داریم که سرپرست است، زمانی هم هست که یک مدیر را سرپرست می گذارند تا مدیر تعیین شود که آن حرف دیگری است، اما اکثر مدیران ما تعیین تکلیف شده اند و ممکن است کسی در حال فعالیت باشد تا حکم او صادر شود که یکی دو نفر را اینگونه در استان داریم.

کد خبر 4778955

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 4 =