وظیفه هلال احمر حفظ اعتماد مردم و واقفین است

رئیس جمعیت هلال احمر گفت: جمعیت هلال احمر خود را ملزم می داند تا بر اساس تمایل واقفین، نظر کارشناسان و اولویت های جامعه اموال موقوفه را مدیریت کند.

به گزارش خبرنگار مهر، علی اصغر پیوندی رئیس جمعیت هلال احمر صبح امروز در نخستین مراسم  «تجلیل از امین موقوفات» که با هدف تجلیل از واقفین انجام شد، گفت: وقف و هبه ازجمله راه های کمک های معنوی و مادی مردم به جامعه و جمعیت هلال احمر است و از مردم کشور برای توجه آن ها به این موضوع و وقف اموال خود به جمعیت هلال احمر تشکر می کنیم.

پیوندی افزود: مردم همیشه به هلال احمر اعتماد داشته و هر روز نیز این اعتماد در حال افزایش است از سوی دیگر وظیفه ما نیز حفظ این اعتماد مردمی و پاسخ دادن به آن است. جمعیت هلال احمر خود را ملزم می داند تا بر اساس تمایل واقفین، نظر کارشناسان و اولویت های جامعه اموال موقوفه را مدیریت کند.
 
وی تصریح کرد: ما در جمعیت هلال احمر نیازهای زیادی داریم و بدون کمک مردم قادر به ادامه راه نخواهیم بود. مشکلات و حوادث در کشور ما زیاد است و ما نیز باید پاسخگوی مشکلات مردم باشیم البته این امر مستلزم همکاری دستگاه ها و مردم دغدغه مند کشور است.

رئیس جمعیت هلال احمر با بیان اینکه بسیاری از نیازهای امدادی، فرهنگی و مالی جمعیت هلال احمر توسط مردم تامین شده است، اظهار داشت: از تمامی واقفین کمال تشکر را دارم و تاکید می کنم که جمعیت هلال احمر به عنوان امین مردم، حافظ منافع مردمی و ملی خواهد بود.

پیوندی ابراز داشت: مقدار و توان مالی واقفین اهمیتی ندارد اما موضوع حائز اهمیت نفس عمل و نیت وقف کنندگان است که منجر به دستیابی هلال احمر به اهداف امدادی و حمایتی خود شده است. در سیل اخیر هلال احمر بدون کمک مردم قادر به اقدام موفقی نبود به طوری که در سیل اخیر شاهد کمک های بی سابقه ۲۵۰ میلیاردی و کمک های غیر نقدی ۱۵۰ میلیاردی مردم بودیم البته مشکلات همچنان ادامه دارد اما با کمک مردم و دولت در حال رفع شدن است.

وی در پایان عنوان کرد: از تمامی واقفین و مردم عزیز که همواره حامی جمعیت هلال احمر بوده اند تشکر می کنیم و امیدواریم بتوانیم فرهنگ وقف را در جامعه ترویج دهیم.

در پایان این برنامه نیز از جمعی از واقفین کشور که اموال و املاک خود را در اختیار جمعیت هلال احمر قراره داده اند، تقدیر شد.

کد خبر 4779143

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 3 =