روستاها در اولویت پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر باشند

مرند – معاون استاندار آذربایجان شرقی بر ضرورت اولویت قرار گرفتن روستاها در پیشگیری از مواد مخدر تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، داود گرشاسبی، امروز در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر شهرستان مرند که با حضور استادرحیمی دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر استان آذربایجان شرقی برگزار شد، با بیان اینکه دشمنان از هر توطئه ای برای آلوده کردن جامعه به اعتیاد استفاده می کنند، ابراز داشت: متاسفانه تنوع مواد مخدر در دنیا روبه فزونی است و دشمنان از هر توطئه ای برای آلوده کردن جامعه به ویژه نسل جوان استفاده می کنند.

وی افزود: با توجه به فزونی تنوع مواد مخدر نیاز به آگاه سازی و پیشگیری بیشتر احساس می شود و نباید از این موضوع غافل شویم.

فرماندار شهرستان ویژه مرند با تاکید بر توجه روسای ادارات در امر توجه به آگاه سازی نسل جوان در برابر مخاطرات مواد مخدر ادامه داد: روسای ادارات و دستگاه های ذیربط نسبت به حوزه های اجتماعی توجه بیشتری داشته باشند و به دنبال راهکاری برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی از جمله اعتیاد باشند.

وی اذعان داشت: توجه به نوآوری، توجه به آموزش در جهت آگاه سازی و هدایت برای مسیر جدید برنامه ریزی برای پیشگیری از مصرف مواد مخدر باید به صورت علمی و کارشناسی باشد.

نماینده عالی دولت در شهرستان مرند تاکید کرد: اولویت اول آموزش جهت پیشگیری و آگاه سازی باید در روستاها بوده و مسیر آموزش در بین خانواده ها و نسل جوان باشد.

اولویت ستاد مبارزه با مواد مخدر

دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر استان آذربایجان شرقی نیز در این جلسه با بیان اینکه از تمام توان در جهت پاسداشت،حفظ و پیشگیری از مواد مخدر استفاده کنیم، تصریح کرد: ۴ بحران در دنیا به عنوان مهمترین بحران ها شناخته شده اند که اعتیاد به عنوان معضل اصلی قرن فعلی است.

استاد رحیمی با اشاره به ضرورت کنترل بیشتر جهت مقابله از مواد مخدر اظهار داشت: محلات پر خطر باید شناسایی و در جهت کنترل و پیشگیری آن برنامه ریزی شود.

دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر استان با تشریح اولویت اصلی ستاد مبارزه با مواد مخدر افزود: پیشگیری در اولویت برنامه های ستاد مبارزه با مواد مخدر است و در این مسیر از ظرفیت دستگاه ها از جمله آموزش و پرورش استفاده می کند.

وی در پایان ادامه داد: باید در زمینه فرهنگ سازی و پیشگیری بیشتر برنامه ریزی و نسل در اختیار را از تنوع مواد مخدر آگاه کرد.

کد خبر 4779263

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 15 =