ثبات انقلاب وابسته به تفکر بسیجی است

بیرجند- نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه ثبات انقلاب به تفکر بسیجی بستگی دارد، گفت: تداوم تفکر بسیجی با وجود تمام نا امیدی ها، مایه امید در جامعه است.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید علیرضا عبادی صبح یکشنبه در همایش سراسری جهادگران و فعالان فناوری سپاه انصارالرضا (ع) در خراسان جنوبی بیان کرد: باقی موجودات غیر از انسان، در حرکت از مبدا تا مقصد محدودیت داشته و در باید ها و نبایدها به صورت طبیعی و غریزی عمل می کنند.

وی با بیان اینکه تشکلات چهار فصل، منظومه شمسی و ستارگان به رسالت خود به درستی عمل می کنند، اظهار کرد: گیاهان، نباتات در آنچه که باید در مقصد تولید کنند، دقیق عمل می کنند.

آیت الله عبادی با بیان اینکه انسان در بدو تولد هیچ چیزی نمی داند اما تمام تشکیلات اعم از جمادات و نباتات و حیوانات برای انسان آفریده شده است، گفت: بشر موجودی نامتناهی بوده که تنها از طریق علم می تواند از دیگر موجودات بهره برداری کند.

وی با اشاره به آیاتی از قرآن پیرامون اهمیت علم آموزی بیان کرد: «العلم فریضه» دستوری واجب نبوده بلکه اصل تکوینی است که اگر کسب نشود، نمی توان از موجودات عالم بهره برداری کرد.

آیت الله عبادی با بیان اینکه یعلمهم فلسفه بعثت پیغمبر بوده و انبیاء هم برای این امر مبعوث شده اند، اظهار کرد: پغمبران انسان را به کسب علم هدایت کرده اند اما بشر به دلیل هواهای نفسانی اش، سر مسائل شهرت، شهوت، حکومت و سرگرمی به مال و پست زمین گیر شده است.

تداوم تفکر بسیجی مایه امید در جامعه است

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه در عصر انبیا، سختی های زیادی حاصل شد تا توانستند در فرصت کوتاهی توسعه علمی را ایجاد کنند، گفت:  از ۲۰۰ سال گذشته تاکنون آسیب های زیادی به ما وارد شده و به طور رسمی و غیر مستقیم  ما را زمین گیر کرده است.

آیت الله عبادی با بیان اینکه جامعه ای که امروز دانش نداشته باشد باید برده باشد، افزود: منبع علمی غربی ها غالبا منابع علمی مسلمانان است که وقتی از آن بهره مند شدند برای عقب نگه داشتن مسلمانان دست به کار شدند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه انقلاب معجزه ای بوده که بر خلاف میل شرق و غرب حاصل شد، اظهار کرد: درون این معجزه های انقلاب علی رغم اینکه از تمام گزینه های روی میز  استفاده گرفتند، آسیب های فراوانی دیده ایم.

وی با بیان اینکه چهل سال از عمر انقلاب را با تلخی و شیرینی گذراندیم اما در چهل سال دوم باید آسیب ها را علاج کنیم، گفت: علی رغم میل شرق و غرب، در درون انقلاب حرکتی ناب به نام تفکر بسیجی به وجود آمده که از انقلاب کمتر نیست.

هدر رفت زحمات نخبگان با ندانم کاری ها

آیت الله عبادی با بیان اینکه به وسیله برخی ندانم کاری ها زحمات تعدادی از دانشمندان و نخبگان در رشته های مختلف به هدر رفته است، افزود: تداوم تفکر بسیجی با وجود تمام نا امیدی ها، مایه امید بوده و ثبات انقلاب به تفکر بسیجی بستگی دارد.

وی با بیان اینکه مهم ترین شاخه تفکر بسیجی، دانش بنیان بودن آن است، اظهار کرد: بنا بر سفارش رهبری در گام دوم انقلاب باید دولتی جوان و دارای اندیشه ناب به وجود آید که موجب ایجاد تمدن اسلامی شود.

آیت الله عبادی بیان کرد: امید است از این محدودیت ها خارج شویم که برای ما برجامی بسازد که همه انرژی های ما را تخلیه کرده و ما را به بازی بگیرد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه اگر اندیشه بسیجی گسترش یابد حمله و هجوم های فرهنگی و فیزیکی از بین می رود، اظهار کرد: آنچه که موجب طمع بیگانگان می شود، اندیشه هایی هستند که به دشمن چراغ سبز نشان می دهند.

کد خبر 4779410

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 3 =