دانشگاه کاشان در رتبه بندی تایمز ۲۰۲۰ رتبه سوم را کسب کرد

کاشان - معاون پژوهشی دانشگاه کاشان گفت: این دانشگاه در نظام رتبه بندی تایمز ۲۰۲۰ در حوزه علوم فیزیکی در بین دانشگاه های ایران رتبه سوم را کسب کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، مجید منعم زاده بعدازظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه دانشگاه کاشان در نظام رتبه بندی تایمز۲۰۲۰ در حوزه علوم مهندسی و فناوری در جهان حائز رتبه ۳۰۱ تا ۴۰۰ است، اظهار داشت: این دانشگاه در این حوزه در کنار دانشگاه های صنعتی شریف، تبریز، یاسوج و امیرکبیر در میان دانشگاه های ایران بعد از دانشگاه تهران و دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل در رتبه سوم مشترک قرار دارد.

وی با بیان اینکه در نظام رتبه بندی تایمز ۲۰۲۰، یک هزار و هشت دانشگاه از سراسر جهان در حوزه علوم مهندسی و فناوری بررسی شده اند، ابراز داشت: ۳۳ دانشگاه از سراسر ایران در این رتبه بندی وجود دارند و این رتبه بندی در مورد دانشگاه هایی بررسی می شود که در رشته های مهندسی همانند برق و الکترونیک، مکانیک و هوافضا، عمران و مهندسی شیمی پیشرو هستند.

معاون پژوهشی دانشگاه کاشان از کسب رتبه سوم این دانشگاه در بین دانشگاه های ایران در نظام رتبه بندی تایمز۲۰۲۰ در حوزه علوم فیزیکی خبر داد و تصریح کرد: دانشگاه کاشان در این بررسی بعد از دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل و یاسوج در رتبه سوم ایران و ۴۰۱ تا ۵۰۰ جهان قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه در حوزه علوم فیزیکی یک هزار و ۵۴ دانشگاه از سراسر جهان در نظام رتبه بندی تایمز۲۰۲۰ مورد بررسی قرار گرفته است، بیان داشت: در این بررسی در حوزه علوم فیزیک ۱۳ شاخص عملکردی از جمله شیمی، فیزیک و نجوم، علوم زمین و دریا، ریاضیات و آمار ، زمین شناسی و نجوم مورد ارزیابی قرار گرفته است.

منعم زاده با بیان اینکه دانشکده فیزیک کاشان دارای چهار گروه آموزشی فیزیک هسته ای، ذرات بنیادی، فیزیک ماده چگال و لیزر و فوتونیک است، افزود: ۳۰عضو هیئت علمی در این دانشکده وظیفه آموزش و پژوهش به دانشجویان در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا را به عهده دارند.

کد خبر 4779666

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 4 =