ایلام جزو ۷ استان برتر کشور در زمینه سرمایه گذاری است

ایلام - استاندار ایلام گفت: ایلام جزو ۷ استان برتر کشور در زمینه سرمایه گذاری است.

به گزارش خبرنگار مهر، قاسم سلیمانی دشتکی عصر امروز یکشنبه در دیدار مدیر و اعضای حوزه علمیه استان توجه به امور فرهنگی را در اولویت کاری استان عنوان کرد و گفت: توجه به زیرساخت های فرهنگی در دستور کار جدی استان است.

وی در ادامه به مجموعه اقدامات انجام شده در حوزه فرهنگی اشاره کرد و گفت: به محض ورود به استان تمرکز اصلی خود را بر امور فرهنگی گذاشته که در این میان مقوله اربعین از اهمیت ویژه ای برخوردار بود.

وی افزود: ساخت زائر سرای ایلامیان در مشهد هدف مهم دیگری بود که خوشبختانه امروز جزو استان های پیش رو در این زمینه هستیم.

سلیمانی دشتکی در ادامه به افتتاح فاز اول پروژه حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: به موازات شروع فاز دوم این پروژه، برج هنر بعنوان مجموعه کارهای فرهنگی و هنری سازمان تبلیغات اسلامی نیز در دستور کار قرار گرفت و الان پیشرفت بسیار خوبی دارد.

وی در ادامه وحدت و همدلی را یک ضرورت در شرایط امروز کشور خواند و گفت: امروز لازم است تریبون داران نیز بر این مهم توجه داشته باشند و خارج از وحدت و برادری حرفی بر زبان نیاورند.

وی افزود: در قضیه سهمیه بندی بنزین برخی در فکر سوء استفاده از وضعیت بوجود آمده بودند اما در استان ایلام با پادرمیانی مسئولان و با اقناع افکار عمومی تجمعات بصورت مسالمت آمیز پایان یافت و این یکی از  ثمرات وحدت و همدلی میان مردم و مسئولان است.

استاندار ایلام در ادامه ایلام را در مسیر توسعه قلمداد کرد و گفت: امروز در حوزه سرمایه گذاری جزو ۷ استان برتر کشور هستیم که در چهار ماهه اول سال رشدی بیش از ۲۰۰ درصد داشته ایم.

وی ادامه داد: در این زمینه ظرف یک سال گذشته وزارت نفت بیش از ۱۵ هزار میلیارد تومان در استان سرمایه گذاری کرده است.

وی ضمن اشاره به این مهم که در اقتصاد مقاومتی با فاصله نسبت به دیگر استان های کشور اول هستیم، از بهبود وضعیت بیکاری در استان نیز گفت و تصریح نمود: در آغاز کارم در استان نرخ بیکاری استان ۱۲.۷ بود و امروز این عدد به ۷.۸ دارم رسیده است.

کد خبر 4779999

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 16 =