تنها بیمارستان دوستدار کتاب کشور در کاشان وجود دارد

کاشان - رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان گفت: تنها بیمارستان دوستدار کتاب کشور در کاشان وجود دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، میثم نمکی شامگاه یکشنبه در مراسم تجلیل از خادمین کتاب شهرستان کاشان با بیان اینکه شناسنامه تاریخی و هویت غنی فرهنگی کاشان سندی بر پیشینیه باهویت مردمان این منطقه است، اظهار داشت: کاشان مهد سرمایه ها و گنجینه های معنوی و فکری در طول تاریخ بوده است.

وی با اشاره به اینکه یکی از شاخصه های مهم توسعه فکری و فرهنگی جامعه گسترش کتابخانه هاست، ابراز داشت: اگر ما در زمینه توسعه کتابخانه ها اقداماتی انجام دهیم به توسعه انسانی و اندیشه ها و آرمان های یک جامعه کمک کرده ایم.

توسعه ظرفیت های فکری و معنوی در دل کتابخانه های شهر شکل می گیرد

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه همه باید به فکر توسعه ظرفیت های فیزیکی و کالبدی باشیم، تصریح کرد: توسعه ظرفیت های فکری و معنوی در دل کتابخانه های شهر شکل می گیرد.

وی افزود: اگر کتابخانه ها به عنوان یک شناسنامه و هویت فرهنگی تلقی شود، می تواند باعث تحولات فرهنگی و فکری در جامعه شود. 

خیرین به حوزه ساخت کتابخانه ها وارد شوند

نمکی با اشاره به اینکه در حوزه زیرساخت ها علاوه بر توسعه کتابخانه های عمومی باید به مدارس، دانشگاه ها، حوزه های علمیه و غیره نیز توجه کنیم، بیان داشت: یکی از ظرفیت هایی که می تواند باعث توسعه کتابخانه های شود ورود خیرین به این حوزه است.

وی با بیان اینکه بعضی از مناطقی که به عنوان شهرک مسکونی در کاشان شناخته شده است فاقد کتابخانه است، اظهار داشت: انجمن کتابخانه های شهرستان کاشان که به ریاست فرماندار برگزار می شود در این زمینه می تواند کمک فراوانی انجام دهد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان با اشاره به برخی از طرح های ابتکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای توسعه کتاب و کتابخوانی در سطح کشور ابراز داشت: یکی از مهمترین این طرحها «پایتختی کتاب» بود که سال گذشته و در دوره چهارم برگزاری این طرح کاشان پایتخت کتاب ایران بود.

وی با بیان اینکه تنها بیمارستان دوستدار کتاب ایران در کاشان وجود دارد، تصریح کرد: بیمارستان آیت الله یثربی کاشان می تواند به عنوان یک الگوی موفق در این زمینه برای سایر بیمارستان های ایران معرفی شود.

۲۰ ناشر فعال کتاب در کاشان وجود دارد

نمکی از وجود ۲۰ ناشر فعال کتاب در کاشان خبر داد و بیان داشت: ۱۰ کتابفروشی فعال نیز در کاشان وجود دارد و با توجه به ظرفیت های بالای کاشان در پرورش اهل قلم و نویسندگان به طور متوسط هر ماه پنج اثر از نویسندگان کاشانی چاپ و روانه بازار کتاب می شود.

کد خبر 4780002

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 7 =