انتقاد فرماندار از مدیرانی که با پشت میزنشینی انتظار اعتبار دارند

بیرجند- فرماندار بیرجند با تأکید بر اینکه نباید انتظار داشته باشیم که در اتاق خود نشسته و یک فکس حاوی ابلاغ اعتبار برای ما ارسال شود، گفت:أخذ اعتبار از مرکز نیازمند پیگیری است.

به گزارش خبرنگار مهر، علی ناصری صبح دوشنبه در ستاد بازآفرینی شهرستان بیرجند اظهارکرد: پروژه‌های دستگاه‌های اجرایی شهرستان باید به سمت محلات هدف ستاد سوق داده شود که در حوزه‌هایی چون آب و فاضلاب و فرهنگ این اتفاق رخ داده است.

فرماندار بیرجند بیان‌کرد: اگر قرار است در محلات هدف پروژه‌هایی اجرا و شهرداری نیز نسبت به آسفالت آن مناطق اقدام کند، بی‌شک در وهله اول باید پروژه اجرا و سپس شهرداری بیرجند نسبت به آسفالت آن محله و منطقه اقدام کند.

ناصری ادامه‌داد: در رابطه با پروژه‌های اوقاف در شهر بیرجند باید پروژه‌هایی که از منظر میراث فرهنگی دارای اهمیت هستند، در اولویت قرار گیرند که شناسایی چنین پروژه‌هایی با برگزاری جلسات مشترک بین دستگاه‌های ذی‌ربط میسر می‌شود.

وی افزود: پروژه‌هایی که در سفرهای استاندار به شهرستان‌ها مصوب‌شده، باید در زمان و موعد مقرر افتتاح شود چرا که مردم نمی‌توانند معطل نداشتن پروانه ساختمانی و مسائل شبیه به آن بمانند و تنها اجرای وعده داده شده را از مسئولان مطالبه می‌کنند.

فرماندار بیرجند با اشاره به پلمپ برخی از پروژه‌ها در سطح شهرستان بیرجند به واسطه نداشتن پروانه ساختمانی گفت: به ویژه در مورد پروژه‌های مصوب استاندار در شهرستان‌ها باید برای رفع پلمپ‌ها رایزنی شود.

ناصری با اشاره به اجرا نشدن پروژه روشنایی خیابان فرزان و پاسخ‌های نمایندگان دستگاه‌های ذی‌ربط در این زمینه بیان‌کرد: اصلا پسندیده نیست که بگوییم که ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار برای روشنایی یک معبر و خیابان در مرکز استان، اعتبار نداریم و مرکز هم چنین اعتباری نمی‌دهد.

وی ادامه داد: نباید انتظار داشته باشیم که در اتاق خود بنشینیم و یک فکس حاوی ابلاغ اعتبار برای ما ارسال شود بلکه باید از تجربه دستگاه‌های موفق در اخذ اعتبارات از مرکز بهره گرفته و پشتکار و تلاش لازم در این زمینه داشته باشیم.

فرماندار بیرجند با تأکید بر تسریع بر ضرورت تعیین تکلیف ارگ بهارستان گفت: در این زمینه مردم، اصحاب رسانه و دغدغه‌مندان حوزه میراث فرهنگی از ما سؤال می‌کنند که باید با برگزاری جلسات مستمر این موضوع را مشخص کرد.

کد خبر 4780364

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 10 =