نداشتن پروانه ساختمانی برخی پروژه های دولتی در بیرجند

بیرجند- شهردار بیرجند بابیان اینکه أخذ پروانه ساختمانی یک الزام قانونی است، گفت: متاسفانه برخی دستگاه های دولتی و اجرایی در این زمینه احساس وظیفه نمی کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدعلی جاوید صبح دوشنبه در ستاد بازآفرینی شهرستان بیرجند اظهارکرد: مدیران برخی از دستگاه‌های اجرایی تصور می‌کنند که می‌توانند بدون داشتن پروانه ساختمانی ساخت‌وساز کنند و شهرداری هم نباید در این زمینه مطالبه‌ای داشته باشد.

شهردار بیرجند بیان‌کرد: فرق مردم با دستگاه‌های اجرایی در چیست که وقتی مردم یک آپارتمان ۵۰ متری می‌سازند باید تا آخرین ریال هزینه اخذ پروانه ساختمانی را از آنان بگیریم ولی متأسفانه دستگاه های دولتی و اجرایی در این زمینه احساس وظیفه نمی کنند.

جاوید با تأکید بر اینکه أخذ پروانه ساختمانی یک الزام قانونی است، ادامه‌داد: چرا وقتی به واسطه نداشتن پروانه ساختمانی یک پروژه را پلمپ می‌کنیم صدای همه بلند می‌شود ولی قبل از آن‌کسی در زمینه عدم اجرای قانون ضرورت اخذ پروانه ساختمانی اعتراضی به آن دستگاه مربوطه نمی‌کند.

وی افزود: البته ما به عنوان خدمتگزاران مردم در مجموعه شهرداری همواره تعامل با دستگاه‌های اجرایی داشته‌ایم ولی در هر حال باید برنامه‌ای برای شیوه پرداخت هزینه پروانه ساختمانی از سوی دستگاه‌های دولتی و اجرایی وجود داشته باشد.

شهردار بیرجند گفت: در مواردی تا پیشرفت ۸۰ درصدی یک پروژه نیز صبر کرده و وقتی تا آن زمان نیز پروانه ساختمانی اخذ نشده در راستای حفظ حقوق شهروندان آن را پلمپ کردیم.

جاوید با بیان اینکه در بسیاری از موارد تا پلمپ صورت نگیرد مدیران دستگاه ذی‌ربط پیگیر اخذ پروانه ساختمانی نمی‌شوند، اظهارکرد: امیدواریم در آینده همه دستگاه‌های اجرایی کارهای عمرانی خود را با أخذ پروانه ساختمانی آغاز کنند.

وی با اشاره پروژه ارگ بهارستان بیان‌کرد: این پروژه با هویت و میراث فرهنگی شهر پیوند خورده و متأسفانه تاکنون در رابطه با آن غفلت صورت گرفته است.

شهردار بیرجند با تأکید بر اینکه مرمت ارگ بهارستان حدود ۶ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد، یادآور شد: حتی اگر ارگ صد در صد تخریب شود باید با همان شکل و شیوه قدیمی ارگ جدیدی به عنوان نماد هویت شهر بیرجند ساخته شود.

شهرام بازیار، رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان بیرجند نیز با انتقاد از پلمپ یکی از پروژه‌های ورزشی شمال شهر بیرجند گفت: در این زمینه شرمنده جوانان بیرجندی هستیم و امیدواریم با همکاری ادارات مربوطه این مشکل رفع شود.

وی با اشاره به اینکه متأسفانه در برخی از موارد توازن بین شمال و جنوب شهر بیرجند رعایت نمی‌شود، یادآورشد: برای رونق ورزش در نقاط مختلف شهر بیرجند نهایت تلاش خود را خواهیم کرد.

کد خبر 4780386

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =