۳۷۰۰ پروژه محرومیت زدایی در خراسان جنوبی اجرا شد

بیرجند- مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی از اجرای سه هزار و ۷۰۰ پروژه محرومیت زدایی در استان طی ۱۰ سال گذشته خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی هنری ظهر دوشنبه در اختتامیه استانی اردوهای جهادی اظهار داشت: بسیج سازندگی در سال ۷۹ به فرمان امام(ره) تشکیل و بر پایه محرومیت زدایی گروه های جهادی شکل گرفت.

وی با بیان اینکه در طول این ها پروه های جهادی در همه عرصه ها خدمات متنوعی داشته اند، بیان کرد: با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر توسعه فعالیت گروه های جهادی تعداد گروه های جهادی شناسنامه دار استان از ۲۵۳ گروه به ۳۲۵ گروه افزایش یافته است.

اعزام ۴۷۵۰ گروه جهادی

مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی همچنین از سامان دهی ۹۲۲ گروه جهادی محله محور خبر داد و گفت: این گروه ها در محله های خود فعالیت های جهادی و محرومیت زدایی را انجام می دهند.

هنری با بیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون چهار هزار و ۷۵۰ نفر در قالب ۳۲۸ گروه جهادی به مناطق مختلف استان اعزام شدند، افزود: از این تعداد هزار و ۲۰۰ نفر در قالب ۲۰ گروه مهمان و مابقی نیز از بسیجیان استان بودند.

وی ادامه داد: همچنین از این تعداد ۱۴۰ گروه یک روزه و مابقی در گروه های سه تا ۱۰ روزه اعزام شدند.

مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی با بیان اینکه از ابتدای امسال دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برای پروژه های عمرانی گروه های جهادی هزینه شده است، بیان داشت: از این رقم یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان توسط خیران پرداخت شده است.

راه اندازی مجمع خیران جهادی در استان

هنری همچنین از راه اندازی مجمع خیران جهادی در استان خبر داد و گفت: این مجمع در حال حاضر فعالیت غیررسمی خود را آغاز کرده است.

وی با اشاره به اینکه طی یک ماه گذشته برای اجرای ۶۱ پروژه عمرانی با اعتبار سه میایارد تومان با بسیج سازندگی کشور قرار داد بسته شده است، بیان کرد: از این رقم  یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان توسط بسیج سازندگی تأمین و مابقی باید با مشارکت خیران و مردم پرداخت شود.

مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی با بیان اینکه از سال گذشته اجرای چهار هزار پروژه توسط بسیج سازندگی آغاز شده است، بیان کرد: از این پروژه ها نیز ۷۵۰ مورد سهم خراسان جنوبی است که تاکنون ۶۰۰ پروژه به اتمام و مابقی نیز تا پایان سال به بهره برداری می رسد.

ایجاد ۳۲۰۰ کارگاه اقتصاد مقاومتی

هنری همچنین به اجرای سه هزار و ۷۰۰ پروژه عمرانی و محرومیت زدایی در استان طی ۱۰ سال گذشته اشاره کرد و افزود: بیش از ۶۰ درصد این پروژه ها مرتبط با منابع آبی و جهاد کشاورزی بوده است.

وی با بیان اینکه در حوزه اشتغال و اقتصاد مقاومتی نیز از سال ۹۲ تاکنون سه هزار و ۲۰۰ کارگاه اقتصاد مقاومتی و زودبازده در استان ایجاد شده است، عنوان داشت: این کارگاه ها برای ۱۳ هزار نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم شغل ایجاد کرده است.

مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه در بحث بازار با هماهنگی بنیاد تعاون بسیج به دنبال این هستیم که بازارهای جدید خارج از استان را فراهم کنیم، ادامه داد: در طرح اشتغال معیشت محور طی ۱۰ ماهه گذشته تاکنون ۱۵۰ هزار قطعه مرغ بومی با ۳۰ درصد زیر قیمت بازار بین روستاییان توزیع شده است.

کد خبر 4780574

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 2 =