بهره مندی۱۵۲۰ نفر از محرومان خراسان جنوبی از خدمات گروه های جهادی

بیرجند- مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی از بهره مندی یک هزار و ۵۲۰ نفر از محرومین استان از خدمات گرو ه های جهادی طی شش ماهه گذشته خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، رضا سلم آبادی ظهر دوشنبه در اختتامیه استانی اردوهای جهادی و همایش خیر، احسان و محرومیت زدایی اظهار داشت: کمیته امداد تلاش دارد در حوزه محرومیت زدایی در کنار جهادگران بتواند قسمتی از مشکلات استان را حل کند.

وی با بیان اینکه پیشرفت و توسعه امروز به برکت خون شهدا بوده است، بیان کرد: اگر به دنبال شکفتن گل انقلاب هستیم باید همه کار انقلابی و جهادی انجام دهیم وعمل کنیم.

مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی با بیان اینکه کارهایی که در حوزه دانشجویی، دانش آموزی و طلاب در قالب گروه های جهادی انجام می شود اثار و برکات زیادی دارد، عنوان داشت: این کارها علاوه بر برکات معنوبی برای خود جهادگران برکاتی برای مردم و مدیران دارد.

سلم آبادی با اشاره به بهره مندی ۵۴ هزار خانوار از خدمات کمیته امداد استان، بیان داشت: این افراد در قالب ۱۲۱ هزار نفر از خدمات کمیته امداد بهره مند می شوند که قسمتی از کمک ها توسط گروه های جهادی انجام می شود.

وی از بهره مندی هزار و ۵۲۰ نفراز محرومین استان از خدمات گروه های جهادی طی شش ماهه گذشته خبر داد و افزود: بیشتر این خدمات در حوزه تعمیر و ساخت خانه های محرومین و کمک های درمانی و بهداشتی بوده است.

مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی با بیان اینکه این افراد بیشتر در مناطق مرزی و محروم سربیشه، نهبندان، زیرکوه و درمیان و خوسف از خدمات این گرو ها بهره مند شده اند، ادامه داد: همچنین در این مدت ۶۴ میلیون تومان در قالب گروه های جهادی به محرومان کمک شده است

سلم آبادی با بیان اینکه کمیته امداد به دنبال گفتمان سازی کارهای خیر است، بیان کرد: گروه های جهادی در این زمینه و همچنین تبین مسائل و مشکلات مرتبط با محرومان خیلی کمک کرده اند.

وی با بیان اینکه ظرفیت های زیادی در دستگاه های خدمت رسان و گروه های جهادی وجود دارد، بیان کرد: به دنبال شناسایی این ظرفیت ها و تعیین زمین های مشترک خدمت رسانی هستیم که در نهایت در قالب تفاهم نامه های منعقد شده این هم افزایی محقق شده است.

مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی اضافه کرد: آمادگی داریم در سطح خراسان جنوبی در هر زمینه و خدمتی که گروهای جهادی می خواهند وارد شوند با انعقاد تفاهم نامه های مشترک همکاری کنیم تا بتوانیم شش نیاز اساسی محرومین را حل و فصل کنیم.

کد خبر 4780613

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 5 =