فضای سیاسی شهرستان‌های استان همدان رصد می شود

همدان - دبیر ستاد انتخابات استان همدان گفت: معاونان فرمانداران استان همدان فضای سیاسی شهرستان خود را رصد کرده و تحلیلی نسبت به تحرکات انتخاباتی داوطلبان احتمالی نمایندگی مجلس داشته باشند.

به گزارش خبرنگار مهر، ظهر دوشنبه و در آستانه آغاز ثبت نام از داوطلبان نمایندگی یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، معاونان سیاسی فرمانداران، بخشداران، اعضای ستاد انتخابات و اعضای هیئت های بازرسی انتخابات استان همدان گرد هم آمدند تا با مروری بر مجموعه قوانین و مقررات انتخابات مجلس، برای برگزاری این رویداد حساس ملی بیشتر آماده شوند.

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری همدان و دبیر ستاد انتخابات استان همدان در این گردهمایی گفت: صیانت از حقوق قانونی رأی دهنده و رأی گیرنده یکی از وظایف اصلی متولیان برگزاری انتخابات است.

ابوالقاسم الماسی افزود: با شروع ثبت نام از داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی، ۸۳ روز حساس پیش روی متولیان برگزاری انتخابات سالم قرار دارد.

وی با بیان اینکه از دهم آذرماه ثبت نام داوطلبان نمایندگی یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی آغاز می شود، افزود: فرمانداران، بخشداران و سایر عوامل اجرایی انتخابات، ۸۳ روز حساس و مهم را پس از این، در پیش رو خواهند داشت.

الماسی با اشاره به اینکه ۲۰۸ حوزه انتخابیه در کشور، ثبت نام از داوطلبان نمایندگی را انجام خواهند داد، خاطرنشان کرد: در استان همدان، ۷ حوزه انتخابیه اصلی، ثبت نام از داوطلبان نمایندگی مجلس یازدهم را در دستور کار خواهند داشت.

وی اجرای صحیح و دقیق قانون را شرط اصلی موفقیت در برگزاری انتخابات سالم دانست و خطاب به معاونان فرمانداران و بخشداران هشدار داد: تحت هیچ شرایطی فعالیتی خارج از چارچوب قانونی از سوی هیچ یک از عوامل اجرایی انتخابات در استان همدان پذیرفته نیست.

وی صیانت از حقوق قانونی رأی دهنده و رأی گیرنده را یکی از وظایف اصلی متولیان برگزاری انتخابات دانست و خطاب به حاضران افزود: وزارت کشور از طریق هیئت های اجرایی متولی حسن اجرای انتخابات است و به همین دلیل باید تمام شرایط و بستر لازم برای بهره مندی آحاد جامعه از حق خود را در این رخداد مهم سیاسی فراهم کند.

الماسی از معاونان فرمانداران خواست فضای سیاسی شهرستان خود را رصد کرده و تحلیل جامعی نسبت به تحرکات انتخاباتی داوطلبان احتمالی نمایندگی مجلس شورای اسلامی داشته باشند تا ضمن توجه ویژه به تقویم زمان بندی برگزاری انتخابات، بتوانند پیش بینی های لازم را صورت دهند.

در پایان این نشست، مجموعه قوانین انتخابات مرور شد و حاضران سئوالات خود را پیرامون قوانین مصوب شده در باب انتخابات مجلس شورای اسلامی مطرح کردند.

کد خبر 4780695

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 5 =