توضیحات استاندار کرمان در خصوص پرداخت یارانه معیشتی در کرمان

کرمان - استاندار کرمان از اختصاص یارانه معیشتی دولت به ۷۵ تا ۸۰ درصد خانوارهای استان کرمان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی استانداری کرمان، محمدجواد فدائی در بیست و سومین جلسه ستاد تنظیم بازار استان کرمان در واکنش به این پاسخ تعاون روستایی مبنی براینکه تامین میوه شب عید برعهده بخش خصوصی باشد، گفت: متأسفانه برخی سازمان ها برای حل مشکلات مردم و حذف دلال ها و واسطه ها تشکیل می شوند ولی در مواقع مورد نیاز به بهانه های مختلف نمی توانند کاری کنند لذا تعاون روستایی اگر امروز کاری نمی‌کند اصلا این سازمان برای چه تشکیل شده است.

وی در خصوص افزایش قیمت برخی اقلام در استان کرمان، عنوان کرد: قیمت شیر باید به روال قبل برگردد؛ همچنین فعلا پروفیل به قیمت قبل به فروش برسد، حتی اگر ضرر می‌کنند و برای خرید بعدشان براساس مصوبه کشور عمل کنند.

استاندار کرمان با اشاره به دستور معاون اول رئیس جمهور برای رسیدگی و بازرسی وضعیت بازار بیان کرد: براساس این مصوبه همه دستگاه‌ها باید ماشین و نیروی انسانی مورد نیاز را تامین کنند، تا ظرف یک هفته آینده حدود ۳۰ درصد واحدهای صنفی (روزی یک هزار واحد صنفی) مورد بازدید و بازرسی قرار گیرند.

وی اظهار کرد: دولت سالانه هشت هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان یارانه بنزین در استان کرمان پرداخت می‌کرده است که یک هزار و ۳۵۰ میلیارد تومان آن را کاهش داده و به صورت بسته حمایتی به ۷۵ تا ۸۰ درصد مردم استان (۷۷۰ هزار خانوار) پرداخت می‌کند و بنابراین یک جابجایی در یارانه‌ها است و سالانه دولت در استان کرمان ۶ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان یارانه به مردم پرداخت می‌کند.

فدائی با اشاره سیاست دولت مبنی بر عدم افزایش قیمت کالاها، افزود: مردم باید به قیمت واقعی کالاها دسترسی داشته باشند و بدانند قیمت چقدر است لذا هیچ دلیلی برای افزایش قیمت‌ها وجود ندارند.

براساس این گزارش، رئیس سازمان صمت شمال استان نیز در این جلسه گفت: ۸۰ هزار واحد صنفی در سطح استان کرمان داریم که با توجه به وجود ۷۴ نیروی بازرسی در سازمان صمت استان، توان بازرسی بازار بصورت کامل وجود ندارد.

مهدی حسینی‌نژاد بیان کرد: با توجه به افزایش قیمت میلگرد، سعی کردیم بحث قیمت میلگرد را در استان مدیریت کنیم و همچنین افزایش قیمت گوجه نیز یک موضوع کشوری است و یک یا دو هفته آینده با رسیدن گوجه بوشهر قیمت کاهش پیدا می‌کند.

وی در خصوص میوه شب عید افزود: میزان نیاز استان کرمان به سیب درختی ۷۰۰ تن و پرتقال یک هزار و ۴۰۰ تن است که پیشنهاد ما این بوده که تعاون روستایی این میوه را تامین کند و اگر تعاون روستایی نتوانست بخش خصوصی این را تامین کند.

وی با بیان این مطلب که افزایش قیمت در کالا و خدمات تا اطلاع ثانوی ممنوع می‌باشد، ادامه داد: برخی از گاوداری‌ها شیر را افزایش قیمت داده‌اند لذا جهادکشاورزی کمک کند تا دو هفته آینده افزایش قیمتی نداشته باشیم تا قیمت مصوبه به آنها ابلاغ شود.

مجید بیگلری مدیرکل غله استان کرمان در این جلسه اعلام کرد: ۲۱۹۷ تن سهمیه برنج آذرماه استان کرمان است که یک هزار و ۵۰۰ تن آن سهمیه شمال استان کرمان و سهمیه جنوب استان کرمان ۶۹۷ تن است که قیمت در عمده فروشی هر کیلو ۶ هزار و ۵۰۰، خرده فروش هر کیلو ۶ هزار و ۸۰۰ و در جنوب استان کرمان هر کیلو ۶ هزار و ۹۰۰ تومان است.

کد خبر 4781170

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 0 =