تغییر کاربری جنگلهای در حریم موقوفات غیر مجاز است

بندرعباس - مدیرکل ممیزی و حدنگاری سازمان جنگلها گفت: جنگل‏های طبیعی که در حریم موقوفات قرار می‏‌گیرند، به عنوان جنگل باقی مانده و تغییر کاربری آنها مجاز نیست.

به گزارش خبرگزاری مهر، اکرم توفیقی در جلسه ای با حضور مدیر کل ثبتی سازمان اوقاف کشور ،مدیر کل منابع طبیعی هرمزگان ،مدیر کل اوقاف و امور خیریه هرمزگان و معاون حفاظت اداره کل منابع طبیعی هرمزگان در سالن کنفرانس اداره کل منابع طبیعی هرمزگان گفت: جنگل‏های طبیعی که در حریم موقوفات قرار می‏‌گیرند، به عنوان جنگل باقی مانده و تغییر کاربری آنها مجاز نیست و بهره برداری از اراضی حریم موقوفات تابع مقررات مربوطه است.

توفیقی افزود: منابع طبیعی و اوقاف با دقت و وسواس نسبت به انفال و موقوفات که بار دینی و شرعی دارد عمل می کند.

وی گفت: آن دسته از اراضی ملی دارای سابقه وقفیت که در آن آثار تصرف و انجام اقدامات منجر به تغییر وضعیت متناسب با نوع عرصه در بهره‏برداری قبل از تاریخ ۱۳۶۵/۱۲/۱۶ وجود داشته باشد، اعم از اینکه دارای سند مالکیت یا فاقد آن باشند جز اراضی احیا شده و موقوفات است.

مدیر کل ثبتی سازمان اوقاف کشور نیز گفت: اراضی ملی  که تحت مدیریت منابع طبیعی است و هم انفال موقوفه ای ، هر دو مجموعه تحت مدیریت مرجع ولایت فقیه است و تلاش می کنیم که اموال عمومی منجر به سواستفاده زمین خواران نشود.

مجتبی باقرزاده  افزود: ضرورت ایجاب می کند هر چه سریعتر اراضی موقوفه تعیین تکلیف و پیگیری شود و آیین نامه قانون ابطال و فروش رقبات آب ، نقشه راه ما است و باید همه مصوبات قبلی و تصمیمات گذشته را اعتبار دهیم و پیگیری کنیم.

زارع  رییس اداره حقوقی و ثبتی اداره کل اوقاف و امور خیریه هرمزگان نیز گفت: بیشتر آب انبارهای غرب استان که جز موقوفات است در اراضی ملی قرار گرفته و نیاز است که سند آنها به نام موقوفه ثبت شود.

وی افزود: قبرستان هایی که در اراضی ملی قرار گرفته اند نیز باید سند مالکیت موقوفه آنها نیز مشخص شود.

کد خبر 4781321

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 4 =