انقلاب گفتمان را اسلامی کرده است

ساری- یکی از فرماندهان هشت سال دفاع مقدس اظهار کرد:انقلاب گفتمان جاهلیت را به گفتمان اسلامی تبدیل کرده است.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار اکبرنژاد در اجتماع بزرگ بسیجیان شهرستان رامسر بمناسبت هفته بسیج و سالروز تشکیل بسیج مستضعفین با بیان اینکه همه تغییر و تحولات در کشور ناشی از تسلط انسان بر محیط جغرافیایی است گفت: اساس راهبرد بر جغرافیا استوار و جغرافیا بر محیط های کانونی خویش استوارند.

وی افزود: اگر به جغرافیای کره زمین در کشورهای پیشرفته و توسعه یافته نگاهی داشته باشیم در خواهیم یافت که سیاست های امنیتی و پیشرفت کشورها بر اساس سه پدیده مهم، یعنی مثلثی استراتژیک را تشکیل و شکل گرفته که شامل منافع، تعهد، منابع و قابلیت ها است.

وی تصریح کرد: قابلیت ها شامل آن دسته از مولفه ها و عواملی بوده که قدرت برای شایستگی ها، تداوم و حیات متحول شدن قدرت برای حاکمیت لازم است.

سردار اکبرنژاد تصریح کرد: در سایه تشکیل این مثلث و توازن بر زندگی اجتماعی دانشمندان معتقدند که تحولات و ارتباط بین قدرت و سیاست بوجود آمده که در بزرگترین جزیره جهانی قاره آسیا است.

وی با اشاره به اینکه تحول در جنوب غربی آسیا و ایران توانست در سایه پدیده استراتژیک دیگر و تشکیل مثلثی دیگر، موجب قدرت چند وجهی و هندسی در این منطقه شود گفت: پدیده شکوهمند انقلاب اسلامی شامل ایدئولوژی، رهبری و مردم است.

وی افزود: مثلث دوم ایدئولوژی، رهبری و مردمی سازمان یافته و دارای انگیزه و ایمان قوی بوده که با بهره گیری بر مثلث دوم باعث شده منطقه را دچار تحول اساسی کند.

وی گفت: در مثلث دوم و مثلث اول این سوال در ذهن پیش می آید که ارتباط این دو مثلث چه نتایجی و پیامدی بدنبال دارد.

وی گفت: در ۸ کشور منطقه پیرامون ما بطور سازمان یافته و منظم با اسم های مختلف بسیج مستضعفین شکل گرفته است.

اکبرنژاد افزود: بسیج مستضعفین بسیج منابع و امکانات و نیروهای انسانی اعم از سیاسی، امنیتی، دفاعی، اجتماعی و علمی است.

وی افزود: دشمن با توطئه در هفته اخیر به گمان خود در محور مقاومت در کانون نظام جمهوری اسلامی برنامه ریزی کرد که فرزندان روح اله توطئه دشمنان در منطقه و جهان را خنثی کردند.

اکبرنژاد گفت: حضور امت در صحنه با فرمان ولی امر مسلمین در این جغرافیای منطقه و ملی فصل الخطاب است که با اشاره کوچک امام و ولی امر مسلمین آرامش، عزت، اقتدار به امت بازگشت.

کد خبر 4781419

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 8 =