قرائت گزارش کمیسیون عمران درباره‌ آیین نامه‌های قانون نظام مهندسی

کمیسیون عمران در گزارشی ضمن بررسی آیین نامه‌های اجرایی قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان تاکید کرد که باید نحوه اجرای اصل ۱۳۸ قانون اساسی توسط هیئت وزیران اصلاح شود.

به گزارش خبرنگار مهر، در ادامه جلسه علنی روز سه شنبه مجلس شورای اسلامی، گزارش کمیسیون عمران در خصوص بررسی آیین نامه‌های اجرایی قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان قرائت شد.

این گزارش در پنج بخش، پنج آیین نامه اجرایی قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان، صدور پروانه مهارت فنی برای کارگران ماهر، تشکیلات حرفه‌ای کاردان‌های فنی،  آیین نامه‌های اجرایی مواد ۲۷ و مواد ۳۳ قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان را مورد بررسی قرار داده است.

در نتیجه گیری این گزارش تاکید شده است: بخشی از ایرادات ناظر به عملکرد هیئت وزیران در راستای اجرای احکام مندرج در مواد ۴۳ و ۲۷ و ۳۳ و ۲۸ و ۴ قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان مصوب ۱۳۷۴ منبعث از بخشی از اصل ۱۳۸ قانون اساسی مبنی بر انحصار امکان تفویض اختیار توسط هیئت وزیران به کمیسیون‌های متشکل از چند وزیر است. لذا باید نحوه اجرای اصل ۱۳۸ قانون اساسی توسط هیئت وزیران قانونمند شود. اگر هم قرار بر تفویض این صلاحیت باشد باید آن را در راستای اصل ۱۳۸ قانون اساسی صرفا به کمیسیون متشکل از چند وزیر اعطا کنند  نه فقط یک وزیر.

در انتهای این گزارش در بخش پیشنهادات آمده است که قانون نحوه‌ی اجرای اصل ۱۳۸ قانون اساسی توسط هیات وزیران اصلاح شود.

کد خبر 4781434

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 1 =