تقاطع چهار سطحی اصفهان آبان ماه سال آینده به بهره برداری می رسد

اصفهان-مدیر منطقه ۱۵ شهرداری اصفهان گفت: با همکاری و تعامل سازنده با سازمان مستضعفان تقاطع غیرهمسطح مجاور کارخانه قند تا آبان ماه سال آینده به بهره برداری می رسد.

به گزارش خبرنگار مهر مسعود قاسمی بعدازظهر سه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه با پاسداشت سالروز صدور فرمان تاریخی امام خمینی (ره) در ایجاد بسیج مستضعفین و گرامی داشت هفته بسیج اظهار داشت: منطقه ۱۵ شهرداری در سال ۱۳۹۲ به مناطق ۱۵گانه شهرداری اضافه شده است. این منطقه شش هزار و ۸۹۶ هکتار وسعت دارد که یک هزار و ۷۱۸ هکتار آن در محدوده و بالغ بر پنج هزار و صد هکتار از آن در حریم واقع شده است.

وی با تاکید بر صدور پروانه ساختمانی تنها برای یک چهارم از مساحت منطقه ۱۵ شهرداری اصفهان ادامه داد: این منطقه با ۱۴۱ هکتار بافت ناکارآمد شش درصد بافت فرسوده شهر اصفهان را به خود اختصاص داده است.

۱۱ محله الحاقی و مصایب آن

مدیر منطقه ۱۵ شهرداری اصفهان با اشاره به  ۱۱ محله الحاقی در این منطقه توضیح داد: با الحاق این ۱۱ محله بافت ناکارآمد منطقه ۱۵ شهرداری افزایش یافته است اما در تعامل با اداره کل راه و شهرسازی و معاونت معماری و شهرسازی با آسفالت معابر این محله ها درصدد هستیم تا ساکنان بتوانند از مزایای خدمات شهرداری بهره مند شوند.

وی با تاکید بر محله محوری در منطقه ۱۵ شهرداری تصریح کرد: این منطقه با داشتن ۲۳ محله و ۱۲۵ هزار نفر جمعیت در توسعه رینگ چهارم که یکی از ابرپروژه های عمرانی مهم شهر اصفهان است با همکاری سازنده ساکنان در حال پیشرفت است.

افتتاح سینما بهمن در سال گذشته و سینما کودک در آینده نزدیک 

قاسمی با اعلام ۱۱ فرهنگسرا در این منطقه، یکی از اتفاق های مهم فرهنگی در منطقه ۱۵ شهرداری را افتتاح سینما بهمن دانست و خبر داد: در سال جاری نیز نخستین سینمای کودک شهر در این منطقه افتتاح خواهد شد.  نماد سلمان فارسی که برخاسته از منطقه جی بود در میدان بزرگ خوراسگان نصب شد و نماد شهدای غواص هم در ۲۲ بهمن ماه امسال به بهره برداری می رسد. این دو المان که توسط هنرمندان اصفهانی ساخته شده است با پیام های فرهنگی پربار کمتر از یک میلیارد تومان هزینه در بر داشته  است.

سهم محدود ساکنان منطقه ۱۵شهرداری ازفضای سبز

وی سهم فضای سبز به ازای هر نفر را ۶ متر مربع دانست و گفت: سهم ساکنان منطقه ۱۵ شهرداری از فضای سبز ۶ پارک است که با همکاری شهرداری منطقه ۱۰ در آینده نزدیک پارک الهیه به مساحت ۱۵ هزار متر مربع به بهره برداری می رسد. 

مجموعه خان و برج کبوتر؛جاذبه های گردشگری

مدیر منطقه ۱۵ شهرداری اصفهان با اعلام ۷۷ هزار متر مربع مادی و انهار، جاذبه های گردشگری را مجموعه خان با سابقه ۴۰۰ ساله به همراه ۲۰ برج کبوتر معرفی کرد و گفت: مجموعه خان در محله سفلی و حمام نقاشی به عهد صفویه برمی گردند و به عنوان پروژه محرک توسعه در این منطقه تعریف می شوند که با تشویق بخش خصوصی به سرمایه گذاری می تواند جذابیت گردشگری پیدا کند.

صادرات خاتم کاری؛رشد صنایع دستی

وی با ابراز امیدواری از توسعه صنعت خاتم کاری در منطقه ۱۵ شهرداری ابراز داشت: اصفهان به عنوان شهر خلاق در صنایع دستی می تواند بستری برای توسعه صنعت خاتم کاری با محوریت منطقه ۱۵ شهرداری شود. با برگزاری جلسات با صنف صنایع دستی اصفهان بر توسعه خاتم کاری در این منطقه تاکید کردیم و برای صادرات این محصول رایزنی هایی به عمل آمده است.

۴۶درصد از بودجه۶۶میلیارد تومانی منطقه محقق شده است

قاسمی میزان بودجه منطقه ۱۵ شهرداری شهر اصفهان را ۶۶ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: بالغ بر ۴۹ درصد بودجه امسال محقق شده است که نسبت به سال گذشته ۱۲ درصد رشد داشته و ۲۸ درصد از آن جاری و ۷۳ درصد بودجه به پروژه های عمرانی اختصاص یافته است.

تقاطع چهارسطحی گلوگاه رینگ چهارم

وی با تاکید بر ویژگی های خاص احداث تقاطع غیرهمسطح (چهار سطحی) مجاور کارخانه قند در بلوار امام رضا(ع) اظهار داشت: ابعاد دو در دو کیلومتر این تقاطع چهار سطحی، گلوگاه رینگ چهارم خواهد بود. این تقاطع با افزایش میزان سرانه فضای سبز ورودی شهر اصفهان از شرق کشور خواهد بود که مساحتی بالغ بر ۲۰۰ هزار متر مربع آزادسازی را به همراه داشته است. بیش از یک دهه است که  در جلسات توافقی با مسئولان کارخانه قند وابسته به بنیاد مستضعفان این آزادسازی ها به سرانجام رسیده که تا آبان ماه سال آینده به بهره برداری می رسد.

مصالحه با خاتون آبادی ها در آزادسازی رینگ چهارم

مدیر منطقه ۱۵ شهرداری اصفهان در پاسخ به خبرنگار مهر درباره مصالحه با ساکنان خاتون آباد در آزادسازی منازل و واحدهای تجاری در پروژه رینگ چهارم بیان داشت: در ابرپروژه رینگ چهارم آزادسازی ها در دو محله دهنو و خاتون آباد باید انجام شود. خیابان اصلی در این دو محله نه متر است و قرار است در رینگ چهارم به  شصت و شش متر برسد.  ۴۰۰ هزار متر مربع در محله خاتون آباد باید آزادسازی شود. با توجه به آنکه منازل و واحدهای تجاری در این منطقه دارای سند شش دانگ است با نشست های فرهنگی با ساکنان و معتمدان منطقه آمادگی لازم جهت همکاری در این ابرپروژه رینگ چهارم فراهم شده است.

وجهی از کشاورزان خوراسگان برای تغییر کاربری به باغ نگرفتیم

مدیرمنطقه ۱۵ شهرداری اصفهان در پاسخ پرسش دیگر خبرنگار مهر درباره اینکه کشاورزان منطقه خوراسگان از اینکه شهرداری برای تغییر اراضی کشاورزی به باغ وجه دریافت می کند شکایت دارند اظهار داشت: پس از اینکه کشاورزان درخواست تغییر کاربری زمین کشاورزی به باغ را مطرح کردند به جهاد کشاورزی مکاتبه انجام می شود. جهاد کشاورزی اجازه شصت سانتی متر بلوک و مابقی فنس را می دهد چنانچه این عمل انجام شود شهرداری هزینه ای دریافت نمی کند. متاسفانه کشاورزان دیوار کشی می کنند و دو متر دیوار کشی می کنند تا باغ محصور شود که به ماده صد ارجاع داده می شود و در بیشتر مواقع برگشت به حالت اولیه که همان زمین زراعی است، خواهد بود. با توجه به اینکه سه چهارم مساحت منطقه ۱۵ شهرداری زمین کشاورزی است باید از زمین های زراعی حفاظت شود مگر آنکه اداره کل جهاد کشاورزی مکاتبه داشته باشد.

کد خبر 4781540

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 7 =