سامانه هوشمند تولید برای سنجش پتانسیل‌های بخش کشاورزی تشکیل شود

ارومیه - معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی بر لزوم ایجاد سامانه هوشمند تولید برای سنجش پتانسیل‌های بخش کشاورزی تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، بهنام شهدی پیش از ظهر سه شنبه در جلسه شورای راهبردی کشاورزی استان که با موضوع رسیدگی و رفع موانع و مشکلات تولید و صادرات محصولات کشاورزی و با حضور نمایندگان تشکل‌های بخش کشاورزی در استانداری برگزار شد، به اهمیت ایجاد یک نظام نامه و سامانه هوشمند تولید برای سنجش نیازهای استان و پتانسیل‌های موجود در بخش کشاورزی تاکید کرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: با ایجاد این سامانه هوشمند مدیران بخش کشاورزی می‌توانند، تولید و مصرف، صادرات، ظرفیت‌های تبدیلی و سایر اطلاعات کشاورزی را در آن رصد و مدیریت کنند.

وی با اشاره به اینکه به این طریق می‌توان یک تعادل بین تولید و مصرف تولیدات کشاورزی در استان ایجاد کرد، گفت: تولید مبتنی برقرارداد امروز در دنیا مطرح است و برای اتصال بنگاه‌های خرد استان به بازارهای جهانی نیازمند تولید مبتنی بر قرارداد هستیم.

شهدی زیر ساخت‌های الکترونیکی را جزو نیازهای استان در توسعه بخش کشاورزی بیان کرد و افزود: برای توسعه بخش کشاورزی آذربایجان غربی باید فن آوری‌های نوین را به بخش تولید و کشاورزی وارد کرد و موفقیت بخش کشاورزی با این فن‌آوری‌ها تسریع خواهد شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی با اشاره به چالش‌های موجود دراین بخش ادامه داد: چالش‌های متعددی در این بخش در استان وجود دارد که یکی از چالش‌ها روند جمع آوری سیب صنعتی است.

وی اضافه کرد: بررسی روند پرداخت‌ها در بخش کشاورزی از جمله گندم و چغندرقند، صادرات و تجاری سازی و برند سازی از مشکلات استان است که نباید اجازه دهیم مشکلات و موانع موجود جایگاه استان را کمرنگ نماید.

شهدی با تاکید بر حضور فعالان بخش کشاورزی استان در بازارهای جهانی اضافه کرد: برای ورود به بازارهای جهانی نیازمند اجرای طرح‌های بزرگ مقیاس برای ایجاد ارزش افزوده بیشتر هستیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: با مشارکت و کار تیمی و استفاده از نخبگان در تشکل‌ها و دانشگاه‌ها می‌توان در این بخش به اهداف عالی و متعالی‌تر و افزایش درآمد کشاورزان دست یافت.

کد خبر 4781542

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 0 =