دانشجویان علوم بهزیستی با مبانی محیط زیست آشنا می شوند

دانشجویان مقطع کارشناسی تمامی رشته های دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، براساس مصوبه شورای آموزشی این دانشگاه، یک واحد درسی تحت عنوان «آشنایی با مبانی محیط زیست» می گذرانند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، دکتر نجم السادات موسوی عضو هیئت علمی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی و ابداع کننده دوره های آموزشی زیست محیطی برای دانشجویان دانشگاه های کشور، با اعلام این خبر، گفت: این واحد درسی از چهار سال پیش (۱۳۹۵) برای دانشجویان سال اولی مقطع کارشناسی تمامی رشته های این دانشگاه ارائه شده است، اما امسال با رویکرد جدید و در دو بخش نظری و عملی، در حال اجراست.

وی افزود: بخش نظری این آموزش ها، طی پنج جلسه و با دعوت از اساتید و فعالان بنام حوزه محیط زیست برای دانشجویان اجرا شد و بخش دوم این آموزش ها، به صورت عملی و در دو بخش «فعالیت در فضای سبز» و «کاهش پسماند و تفکیک آن از مبدا» برگزار  می شود.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم بهزیستی، در توضیح چگونگی اجرای بخش آموزش عملی مباحث زیست محیطی نیز گفت: دانشجویان، فعالیت در فضای سبز را با حمایت مسئولان امور عمومی دانشگاه و معاونت دانشجویی آغاز کرده اند.

موسوی افزود: برای آشنایی هرچه بیشتر دانشجویان با فضای سبز و سهولت کار در این محیط، هر قسمت از فضای سبز دانشگاه را به یک گروه آموزشی سپرده و دانشجویان هر گروه آموزشی در فضای اختصاصی خود، انواع فعالیت های مربوط به نگهداری از چمن ها و درختان را با نظارت و حضور استاد مربوطه انجام می دهند.

وی خاطرنشان کرد: دانشجویان، چهار هدف عمده از فعالیت در فضای سبز  را پیگیری می کنند که درک درست از ارزش فضای سبز و اهمیت آن در محیط زیست، ارج نهادن به حفاظت از فضای سبز در سرزمین خود، آشنایی با اصول نگهداری، مراقبت و کاشت درختان، دریافت حس خوب و مثبت از فعالیت در فضای سبز، اهداف فعالیت دانشجویان در فضای سبز را تشکیل می دهد.

مبدع دوره های آموزشی زیست محیطی برای دانشجویان اظهار داشت: بخش عملی مربوط به کاهش پسماند و تفکیک آن از مبدا، از دهم آذرماه جاری در دانشگاه  آغاز می شود و ۱۵۰ دانشجوی ترم اولی مقطع کارشناسی در تعامل با کارکنان دانشگاه، ضمن انجام فعالیت های برنامه ریزی شده در جهت کاهش پسماند و تفکیک آن از مبدا نسبت به رصد این فرآیند و بهبود آن، اقدام خواهند کرد.

کد خبر 4781565

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 0 =