شهرداری ساوه با کمبود ماهانه ۷ میلیارد تومان درآمد مواجه است

اراک- شهردار ساوه گفت: در حال حاضر شهرداری ساوه با کمبود ماهانه ۷ میلیارد تومان درآمد مواجه است و بایستی برای وصول درآمدهای قانونی این مجموعه تلاش جدی صورت پذیرد.

به گزارش نارستان، سید مهدی حسینی با بیان مطلب فوق اظهار داشت: طی دو سال نوسانات اقتصادی زیادی از جمله اجرای قانون تجمیع مالیات بر ارزش افزوده، افزایش نرخ ارز و به تبع آن افزایش قیمت مصالح مورد نیاز شهرداری، تورم کم سابقه سال ۹۷، افزایش حقوق و مزایا، رکود ساخت و ساز را سپری کردیم.

وی ادامه داد: علیرغم مشکلات و سختی های زیاد توانستیم با تلاش تمامی کارکنان شهرداری و حمایت شورای اسلامی شهر و دیگر مسئولان از بحران های مالی دو سال گذشته عبور کنیم اما هم اینک وضعیت بودجه عمرانی و جاری شهرداری از نظر ما مناسب و ایده آل نیست و در حال نزدیک شدن به خط قرمز هستیم.

شهردار ساوه تصریح کرد: ۶۰ درصد بودجه های شهرداری باید صرف امور عمرانی و ۴۰ درصد صرف هزینه های جاری شود، اما این در حالی است که هم اینک هزینه جاری شهرداری ساوه به ۵۸ درصد رسیده و این زنگ خطری است که ما را به بحران سال ۹۶ برمی گرداند.

حسینی با بیان اینکه باید تلاش شود تا شهرداری را از وضعیت آسیب پذیری مالی خارج کنیم، اظهار داشت: انتظار می‌رود تمامی کارکنان خانواده مدیریت شهری با درک شرایط بحرانی با ایجاد درآمد و وصول درآمدهای قانونی شهرداری تلاش بیشتری را برای بهبود وضعیت بودجه داشته باشند.

وی یادآور شد: باید ریل گذاری مناسبی جهت ایجاد درآمدهای قانونی شهرداری صورت گیرد تا بتوانیم با ایجاد درآمد از محل درآمدهای قانونی بخشی از این کمبود را جبران کنیم و لازم است تا در این وضعیت اقدامات ویژه‌ای صورت گیرد.

شهردار ساوه با بیان اینکه شهرداری ساوه برای اداره شهر نیازمند ماهانه ۱۷.۵ میلیارد تومان درآمد است، افزود: طی دو سال اخیر در سخت‌ترین شرایط مالی تلاش کردیم تا با اجرای پروژه های مختلف شهروندان را رضایتمند نگه داریم اما در حال حاضر به دلیل کاهش درآمد با کمبود ماهانه ۷ میلیارد تومان درآمد مواجه هستیم.

حسینی ادامه داد: امروز حوزه شهری باید بر اساس فکر، تخصص و آینده نگری اداره شود و اگر از وضعیت امروز شهرداری غفلت کنیم، بار دیگر وارد بحران مالی خواهیم شد؛ نباید به بحران سال ۹۶ برگردیم.

کد خبر 4781570

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 4 =