بازدید از واحدهای تولیدی وظیفه مدیران است

زنجان-استاندار زنجان گفت: بازدید از واحدهای تولیدی که انجام می‌شود، وظیفه مدیران است و نباید کارشناس را به جای خود بفرستند.

به گزارش خبرنگار مهر، فتح‌الله حقیقی ظهر سه شنبه در جلسه کارگروه صادرات استان زنجان که در سالن پیامبر اعظم استانداری زنجان برگزار شد، یکی از مهم‌ترین مواردی که امروز باید در عرصه رونق صادرات استان انجام شود را راه‌اندازی پایانه‌های صادراتی دانست و گفت: ایجاد پایانه‌های صادراتی از آن جهت حائز اهمیت است که می‌تواند تغییر اساسی در شاخص‌های صادراتی استان ایجاد کند.

وی با ابراز تاسف از اینکه پایانه صادراتی استان بعد از ۱۱ سال هنوز به اتمام نرسیده و این یک دغدغه بزرگ در امر توسعه صادرات استان به‌شمار می‌رود، افزود: در اجرای پروژه‌های مختلف نباید به گونه‌ای عمل کنیم که آیندگان دچار مشکل شوند، به همین خاطر بهترین کار برای پیشبرد اهداف در این زمینه این است که دستگاه‌های ذی‌ربط با هماهنگی یکدیگر پروژه‌ها را آغاز کنند.

استاندار زنجان با بیان اینکه هرقدر که اتمام پروژه‌های به طول بیانجامد، فارغ از هدررفت هزینه‌ها، گرفتاری‌های متعددی را برای آیندگان به وجود خواهد آورد، تصریح کرد: امروز شرایطی به وجود آمده است که باید به دنبال حل و رفع مشکلات به وجود آمده در خصوص پروژه‌های نیمه‌تمام باشیم و گاهی موارد مشاهده می‌کنیم که برخی پروژه‌های نیمه‌تمام قدمتی چهل ساله دارد.

حقیقی در زمینه سرمایه‌گذاری بخش خصوصی برای پروژه پایانه صادراتی استان و مشکلات به وجود آمده برای ادامه کار، ادامه داد: در صورتی که سرمایه‌گذار بخش خصوصی برای ادامه حضور در این پروژه با مشکل مواجه است، باید از ادامه فعالیت بعد از اینکه متقاعد شد، منع شود که در همین راستا باید کمیته‌ای به ریاست معاون اقتصادی استاندار برای بررسی دقیق این موضوع تشکیل شود.

وی با بیان اینکه در صورت بهره‌برداری به‌موقع از پایانه صادراتی استان، مشکلاتی که امروز گریبان مردم استان را گرفته است، وجود نداشت، اظهار کرد: باید زمینه‌ای فراهم کنیم که مردم دغدغه کم‌تری در حوزه‌های اقتصادی به‌ویژه موضوع اشتغال داشته باشند که یکی از این راهکارها، توسعه صادرات با ایجاد پایانه‌های صادراتی است.

استاندار زنجان در ادامه از روند برگزاری نمایشگاه‌ تخصصی در زمینه نیازمندی‌های وارداتی و فرصت‌های ساخت داخل ابراز رضایت کرد و با یادآوری اینکه انعقاد ۱۲ مورد تفاهم‌نامه به واسطه برگزاری این نمایشگاه می‌تواند گام بلندی در راستای کاهش وابستگی به واردات باشد، بیان کرد: بی‌شک، القای این مهم به تولیدکنندگان داخلی و صاحب‌نظران در این حوزه که ما قادر به تولید مواد اولیه وارداتی هستیم، مهم‌ترین هدف برگزاری این نمایشگاه بود.

حقیقی در ادامه از تحقق صادرات ۱۶۲ میلیون دلاری از گمرک استان طی هشت ماه امسال خبر داد و با بیان اینکه ۳۲.۵ درصد صادرات استان از سایر گمرکات کشور انجام می‌شود، یادآور شد: ۸۵ درصد صادرات استان مربوط به شمش فلزات است که میزان صادرات آن نسبت به سال گذشته کاهش یافته است.

وی با تاکید بر اینکه امروز باید امور را با شفافیت کامل اداره کنیم، خاطرنشان کرد: مدیران باید این مهم را در نظر داشته باشند که کار آن‌ها برای عموم باشد و از شخصی‌کاری دوری کنند. مهم‌تر از همه اینکه بازدید از واحدهای تولیدی در حالی که خود بنده از این واحدها بازدید می‌کنم، وظیفه مدیران است، این در حالی است که برخی مدیران کارشناسان خود را به این بازدیدها می‌فرستند.

کد خبر 4781584

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 6 =