سهم اشتغال استان زنجان در بخش خدمات از میانگین کشوری پایین‌تر است

زنجان-رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان گفت: سهم اشتغال استان زنجان در بخش خدمات از میانگین کشوری پایین‌تر است و نیازمند برنامه‌ریزی بیشتری است.

به گزارش خبرنگار مهر، شهرام طهماسبی ظهر سه شنبه در جلسه کار گروه صادرات در محل استانداری زنجان، با بیان اینکه زنجیره‌ها باید به سمت تإمین و تولید برود، گفت: توجه به این امر مهم باعث می شود ساختار اقتصادی محکم‌تر و منسجم‌تر شود.

وی بر ایجاد پایانه‌های صادراتی تاکید کرد و گفت: کارگروه‌های تخصصی باید نسبت به این موضوع حساسیت نشان بدهند. 

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان ابراز کرد: اگر نگاه دقیقی به ساختار اقتصادی استان زنجان شود، ضعف‌های اساسی موجود در آن به وضوح آشکار می‌شود. 

طهماسبی با بیان اینکه سهم زنجان از GDP  کشور ۱.۱۲ است، افزود: این میزان با توجه به قابلیت‌هایی که استان دارد و زیرساخت‌هایی که برای آن شکل گرفته است باید بین ۱.۵ تا ۲ درصد بود.

وی یاد آورشد:  سرانه محصول ناخالص داخلی در کشور برای هر نفر ۱۵.۵ میلیون تومان و برای زنجانی‌ها به ازای هر نفر ۱۳.۳ میلیون تومان است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان با بیان اینکه طبق آمار احصا شده سهم بخش کشاروزی استان در اشتغال ۱۷.۷ درصد است، گفت: سهم بخش صنعت ۳۱ درصد و سهم بخش خدمات ۵۰.۳ درصد است و خدمات با سرمایه‌گذاری کمتر و ارزش آفرینی بیشتر باعث اشتغال زیاد شود. 

طهماسبی اظهار کرد: سهم اشتغال استان زنجان در بخش خدمات از میانگین کشوری پایین‌تر است و نیازمند برنامه‌ریزی بیشتری است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان افزود: به منظور افزایش سهم اشتغال استان در حوزه خدمات، از جمله راه‌آهن به لحاظ ترانزیتی نیز استان ظرفیت بالایی دارد.

کد خبر 4781711

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 0 =