صنایع دریایی هنوز یک آسیب شناسی جدی نشده است

بندرعباس - دبیر شورای عالی صنایع دریایی گفت: هنوز صنایع دریایی یک آسیب شناسی جدی نشده است.

به گزارش خبرنگار مهر، مرندی عصر سه شنبه در مراسم افتتاح نمایشگاه بین‌المللی دریایی جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: هنگامی می‌توانیم به قدرت دریایی برسیم و  دریا را یک صنعت توسعه‌ای بدانیم که بخش نظارت، نظامی و صنعت در کنار یکدیگر قرار بگیرند.

وی عنوان کرد: زیرساخت‌های بخش صنعت دریایی باعث پایداری و پشتیبانی اقتصاد دریایی کشور خواهد شد.

دبیر شورای عالی صنایع دریایی ابراز داشت: آسیب‌شناسی در صنایع دریایی وجود ندارد تنها همه به توضیح در خصوص بحث دریا در نمایشگاه‌ها پرداخته ایم.

مرندی خاطرنشان کرد: اگر اقتداری را می‌خواهیم باید صنایع پشتیبان داشته باشیم چراکه باید دانش هر انچیزی که کشور به آن نیاز دارد را فرا گیریم.

وی تشریح کرد: مقالات تالیفی اگر کاربردی نباشند تنها تولید کاغذ شده است چراکه با وجود چندین نمایشگاه در حوزه دریا مشکلات زیادی داریم که به آن فکر نمی‌شود.

دبیر شورای عالی صنایع دریایی اظهار داشت: در حوزه‌های نمایشگاهی چیزی که همواره بیان شده توانمندی‌ها بوده است و هیچگاه مشکلات مطرح نمی‌شود.

مرندی با بیان اینکه تجمیع باعث خواهد شد نیازها بیان شود، بیان داشت: نمایشگاه‌های صنایع دریایی از سال آینده تجمیع خواهند شد چراکه تعدد نمایشگاه‌ها باعث پیشرفت و حصول نتیجه نخواهد شد به همین جهت از سال آینده در تلاش برای تجمیع نمایشگاه‌ها صنایع دریایی در شورای عالی صنایع دریایی خواهیم بود.

وی خاطرنشان کرد: در بحث ساخت شناورهای زیر پنج هزار تن به ۷۲ درصد داخلی‌سازی رسیده‌ایم.

کد خبر 4781824

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 11 =