امسال ۳۰۰تاکسی فرسوده از ناوگان حمل و نقل عمومی همدان خارج می شود

همدان - معاون تاکسیرانی و حمل و نقل بار و کالای شهرداری همدان گفت: امسال ۳۰۰ دستگاه تاکسی فرسوده از ناوگان حمل و نقل عمومی همدان خارج می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، میلاد کریمی ظهر سه شنبه در کمیسیون خدمات شهری شورای شهر همدان با بیان اینکه در زمینه نوسازی ناوگان فرسوده تاکسیرانی در کشور اقدامات اندکی انجام شده است، اظهار داشت: برای نوسازی ناوگان تاکسیرانی همدان با تعدادی از بانک های همدان برای ارائه تسهیلات به تاکسی داران و نوسازی ناوگان مذاکره شده اما این بانک ها تمایلی به ارائه تسهیلات به رانندگان تاکسی نداشتند.

وی با بیان اینکه در نهایت یکی از بانک ها پرداخت ۳۰ میلیون تومان وام ۴ درصد به هر تاکسی دار را قبول کرد، گفت: تعداد یک هزار و ۱۰۰ تاکسی فرسوده در همدان وجود دارد که بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده خارج کردن ۳۰۰ دستگاه پیکان فرسوده از ناوگان تاکسیرانی همدان تا پایان سال جاری هدف‌گذاری شده است.

معاون تاکسیرانی و حمل و نقل بار و کالای شهرداری همدان با بیان اینکه شهرداری همدان نیز ۲۰ میلیون تومان تسهیلات به رانندگان تاکسی های فرسوده پرداخت می‌کند تا با وام اخذ شده نسبت به نوسازی خودروی خود اقدام کنند، گفت: در حال حاضر برای شهر همدان سهمیه نوسازی ۳۰۰ تاکسی نهایی شده و کار ها تا حدی انجام شده است.

کریمی با بیان اینکه اگر نوسازی ناوگان صورت نگیرد در واقع کاری در مجموعه تاکسیرانی انجام نشده است، اظهار داشت: تا پایان سال برای نوسازی ناوگان تاکسیرانی همدان اقدام می‌شود.

رئیس کمیسیون نظارت، بازرسی و امور اداری شورای شهر همدان نیز با بیان اینکه درخواست اخذ وام برای تعویض تاکسی های فرسوده همدان در کمیسیون بودجه شورای شهر بررسی شده است، اظهار داشت: شهرداری و سازمان تاکسیرانی باید از تحویل خودروها مطمئن شوند.

سیدمسعود عسگریان با بیان اینکه سال ۹۶ مبلغ ۶ میلیارد تومان برای خرید اتوبوس پرداخت کردیم اما همچنان اتوبوسی دریافت نکرده‌ایم، اظهار داشت: نباید روال به سمتی برود که تاکسی‌های رانندگان گرفته و دستشان بسته بماند.

وی با بیان اینکه نباید این چنین باشد که به اسم تاکسیداران وام گرفته شود اما تاکسی را تحویل نگیرند، اظهار داشت: تا زمانی که شهرداری تاکسی را تحویل راننده نداده حق گرفتن تاکسی فرسوده وی را ندارد.

کد خبر 4781925

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 3 =