استفاده از دستاوردهای دانشگاهی در مبارزه با قاچاق کالا و ارز

رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز به استفاده از دستاوردهای دانشگاهی در امر مبارزه با قاچاق کالا و ارز تاکید کرد و گفت: همواره درصدد هستیم با دانشگاههای و شرکتهای دانش بنیان همکاری کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر، علی مویدی امروز در اختتامیه گردهمایی ارائه بازارهای فناورانه در پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالا و ارز که در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، گفت: جمهوری اسلامی ایران ید طولایی در مبارزه با قاچاق کالا و ارز دارد.

وی بیان کرد:قاچاق از پیچیدگی های زیادی برخوردار است اما پلیس ما پیشرفت کرده و توان مقابله با آنها را دارد.

رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با بیان اینکه در این عرصه ۴۰ سال تجربه داریم گفت: ولی با وجود سیاست های کافی در اسناد بالادستی و بهترین آیین نامه ها هنوز کشور را به طور کامل از این پدیده نجات نداده ایم.

مویدی ادامه داد: رویکرد جدید ما به سمت استفاده از توانایی شرکت های دانش بنیان و یافته های دانشگاهی است. ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز همواره درصدد است با شرکت های دانش بنیان همکاری کند و از دستاوردهای دانشگاهی بهره ببرد.

وی خاطرنشان کرد: در این همکاری ها متوجه شدیم میان تجربه و تدوین قوانین و آنچه در سطح مدیریتی اجرا می شود فاصله های زیادی وجود دارد که دلیل آن دیدگاه سخت افزارانه ما به مقوله مقابله با قاچاق کالا و ارز بوده است.

رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز ادامه داد: دنیا اگر اقتصاد و تجارت سالمی دارد به دلیل آن است که از دستاوردهای دانشگاهی استفاده کرده اما ما در این مسیر غفلت هایی داشته ایم با وجود اینکه سرمایه های علمی زیادی در دانشگاه های کشور وجود داشته اند.

مویدی افزود: امیدواریم مراکز نوآوری و فناوری برنامه هایی برای مبارزه با قاچاق کالا و ارز داشته باشند و در مبارزه با فساد همکاری کنند.

وی تاکید کرد: برگزاری رویدادهایی مبنی بر ارائه دستاوردها در این زمینه گام اول ماست اما گام بعدی مشارکت های دانش بنیان برای تولید محصول به شمار می رود.

کد خبر 4781959

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 17 =