معرفی دو پروژه منطقه ۱۹ به شرکت بازآفرینی

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران، در اولین جلسه ستاد بازآفرینی منطقه ۱۹ گفت: کل بودجه ای که برای ساماندهی پروژه ۲۰ منطقه شهر تهران در نظر گرفته شده، ۵۰ میلیارد تومان است.

به گزارش خبرگزاری مهر، کاوه حاجی علی اکبری در اولین جلسه ستاد بازآفرینی منطقه ۱۹ که با هدف بررسی و تصویب برنامه توسعه محلات،(نعمت آباد، کاظمی، دولتخواه شمالی وجنوبی، اسماعیل آباد)  برگزار شد، اظهارکرد: میزان فرسودگی و بافت فرسوده رسمی و مصوب در این منطقه با شرایطی که به تصویر کشیده می شود، وضعیت متناقضی بوده و ناکارآمدی شاخص فرسودگی را کاملا نشان می دهد و این ضرورت بازنگری و انطباق بافت‌های فرسوده و ناکارآمد منطقه را با شرایط واقعی خاطرنشان می کند و این امر باید در شهرداری تهران به طور جد پیگیری شود.

وی ادامه داد: فرصت ها و ظرفیت هایی در این منطقه وجود دارد که در عین مسائل و تهدیدهایی که دیده شده یا نشده، قابل توجه است به طور مثال محدوده جنوب منطقه ۱۹ پارک ۱۸۰ هکتاری، این ویژگی را دارد که بتوانیم از آن برای توسعه منطقه و شهر تهران استفاده کنیم البته زمانی که صحبت از توسعه می شود، باید این توسعه متوازن و همه جانبه گر باشد و همه ابعاد را درنظر گرفت.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران با بیان اینکه با اعلام آمادگی برای جنوب منطقه سعی داریم برنامه ای برای توسعه محدوده و در راستای ارزش افزوده داشته باشیم، گفت: کمبود خدمات یکی از مباحث مهم بوده است که در این راستا در گذشته اعلام کردیم و می کنیم هر جا زمین و فرصتی برای خدمات شهرداری باشد در برنامه خود قرار خواهیم داد البته در مناطق دیگر نیز به این شکل است.

حاجی علی اکبری با اشاره به زمینی در نعمت آباد، افزود: این موضوع را در برنامه گذاشته تا به صورت پروژه ای آغاز شود البته صرف تامین منابع برای اجرا کفایت نمی کند بلکه باید بببنیم بهره برداری برای چه فردی است به طور مثال در منطقه ۱۷ مجموعه ورزشی احداث کرده و تفاهم نامه بهر برداری آن را با وزارت ورزش انجام دادیم به طور کلی پروژه ها بعد از ساخت باید بهره برداری شوند.

وی با اشاره به اینکه ارائه خدمات تنها وظیفه شهرداری تهران نیست بلکه نیاز است از سوی دولت هم این امر رسیدگی شود، افزود: دو پروژه در منطقه ۱۹ به شرکت بازآفرینی معرفی کردیم تا بعد از تامین منابع مالی، در دستور کار قرار دهیم.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران بیان کرد: ما هماهنگ کردیم تا به زودی کمیته زیرساخت برگزار و مسائلی از جمله موضوع شبکه فاضلاب و غیره در این منطقه را مورد بررسی قرار دهد.

حاجی علی اکبری در ادامه بیان کرد: در مورد پروژه خدماتی یکی از پروژه هایی که پیش‌بینی شده تملک طالقانی است؛ در منطقه ۱۸ واحدهایی برای تملک طالقانی فریز کردیم تا امسال تملک خیابان طالقان تمام شود البته قرار بود این موضوع زودتر به پایان برسد ولی کاری پیش نرفت بنابراین باید تمهیداتی بیاندیشیم تا این کار تا پایان سال تمام شود.

وی بیان کرد: در خصوص پروژه ساماندهی نیز کل مبلغی که برای پروژه ۲۰ منطقه شهر تهران در نظر گرفته شده، ۵۰ میلیارد تومان است البته در خصوص توسعه محله به ویژه برای محله نعمت آباد و دیگر محلات تاکید می کنم چراکه اجتماع محلی بوده و خواسته مردم است.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران  در ادامه با اشاره به دیگر پروژه ها، بیان کرد: سال گذشته پروژه رها انجام و اجرا آن شروع شده است.

در ادامه جلسه علی توکلی شهردار منطقه ۱۹، با اشاره به اینکه سازمان نوسازی در کل سطح شهر خوب درخشیده است، اظهارکرد: در تلاش هستیم هر روز بهتر از روز قبل نسبت به رسالت خود باشیم؛ طبیعتا هم افزایی و وحدت رویه در نیروی های مسئول و نهاد های مربوطه در منطقه شکل گرفته تا هر چه بهتر بتوانیم در راستای وظایف انجام وظیفه کنیم.

وی بیان کرد: شهرداری قطعه زمینی برای کلانتری در بحث امنیت درنظر گرفته است که جا دارد در این زمینه از نیروی انتظامی که بیشتر از خودمان پیگیر بودند نیز قدردانی کنیم. با توجه به اتفاق های اخیر در تهران، متوجه شدیم که بیشتر به امنیت نیاز داریم.

توکلی ادامه داد: در خصوص خیابان طالقانی نیز باید بگویم که باید ماده ۹ اعمال شود که البته با توجه به  اقتصاد کشور این امر به صورت پایلوت صورت گرفت تا به مرور انجام دهیم البته در مورد قیمت گذاری نیز طمع هایی شد.

توکلی در ادامه بیان کرد: اجرای ماده ۹ کمی دارای اشکال است چراکه دست انداز اداری زیاد دارد به این شکل که باید از رییس شورا نیز نظر دهد که این امر خود زمان بر است.

کد خبر 4781993

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 15 =