سرمایه گذاری ۵۶۰ میلیارد تومانی سازمان ایدرو در خراسان جنوبی

بیرجند- معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: با انعقاد تفاهم نامه مشترک یبن استانداری خراسان جنوبی و سازمان ایدور این سازمان ۵۶۰ میلیارد تومان در استان سرمایه گذاری می کند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد باقر عالی سه شنبه شب در حاشیه انعقاد این تفاهم نامه مشترک در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سازمان ایدرو یک بدنه تخصصی و مسئول گسترش و نوسازی صنعت کشور است.

وی با بیان اینکه بخشی از وظیفه توسعه صنعتی کشور به این سازمان واگذار شده است، بیان کرد: یکی از برنامه های مهم دولت و به دنبال آن وزارت صمت و سازمان ایدرو محرومیت زدایی در مناطق کمتر توسعه یافته از جمله خراسان جنوبی است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی ادامه داد: در همین راستا طی سال های گذشته مطالعاتی بر روی پتانسیل ها و ظرفیت های سرمایه گذاری استان انجام و در تفاهم نامه امروز طرح های اشتغال متناسب با پتانسیل های استان اجرا خواهد شد.

سرمایه گذاری هزار میلیارد تومانی ایدرو در استان

عالی با بیان اینکه این طرح ها به عنوان پیشران توسعه صنعتی استان در دوره جدید محرومیت زدایی خواهد بود، بیان کرد: در همین راستا سازمان ایدرو در مجموع بالغ بر هزار میلیارد تومان در استان سرمایه گذاری می کند که امروز عملیات اجرایی سه طرح با اعتباری بالغ بر ۵۶۰ میلیارد تومان آغاز می شود.

وی یادآور شد: با اجرای این طرح ها برای ۳۵۰ نفر اشتغال ایجاد می شود که هر کدام از این طرح ها بر اساس مدل خود اجرا خواهد شد.

رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران  اضافه کرد: سازمان ایدرو آماده همکاری با بخش خصوصی توانمند در اجرای این طرح ها است.

عالی بیان داشت: در حال حاضر قسمت اعظم این کار برای تاسیس شرکت و انجام سرمایه گذاری واقعی انجام و در ماه های آتی تبدیل به یک شرکت در استان می شود.

سرمایه گذاری ایدور در نساجی فردوس

رئیس اداره نظارت بر پروژه های ایدرو نیز در این جلسه اظهار داشت: به منظور شناسایی فرصت های سرمایه گذاری در خراسان جنوبی از سال ۹۶ مطالعاتی در استان آغاز شده است.

مهدی کارگر شریف با بیان اینکه رویکرد این مطالعات آمایشی با تأکید بر مزیت های استان و مطالعات بالاد ستی بوده است، عنوان داشت: در امکان سنجی این مطالعات محدودیت های استان از جمله کمبود منابع آبی، کمبود نیروی انسانی متخصص، حمل و نقل و تراکم پایین جمعیت در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه مجموع این مطالعات منجر شد که در انتها اجرای سه طرح صنعتی در دستور کار سازمان ایدرو قرار بگیرد، بیان داشت: طرح تولید استیل کورد با سرمایه گذاری ۲۶۰ میلیارد تومان و ایجاد اشتغال ۱۵۳ نفر یکی از این طرح ها است.

رئیس اداره نظارت بر پروژه های ایدرو ادامه داد: همچنین در این تفاهم نامه طرح ایجاد واحد ریسندگی جدید نساجی فردوس و طرح ایجاد واحد بافندگی نساجی فردوس با سرمایه گذاری ۳۰۰ میلیارد تومان و اشتغال ۳۴۰ نفر در دستور کار قرار دارد.

کد خبر 4782034

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 15 =