لزوم تدوین برنامه جامع برای پیشبرد اهداف جوانان در کرمانشاه

کرمانشاه _ استاندار کرمانشاه بر لزوم تدوین برنامه جامع برای پیشبرد اهداف جوانان در کرمانشاه تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر،  هوشنگ بازوند عصر امروز سه شنبه در جلسه ستاد ساماندهی جوانان که در استانداری کرمانشاه برگزار شد با تاکید بر اینکه باید بتوانیم چالش های پیش روی جوانان را احصاء کنیم، اظهار داشت: امروز جوانان ما با چالش های ازدواج، اشتغال و مسکن مواجه هستند، لذا باید بتوانیم این موارد را در قالب یک سند مدون احصاء کنیم.

استاندار کرمانشاه افزود: ورزش و جوانان با همفکری سایر دستگاهها می تواند برنامه ای جامع برای پیشبرد اهداف جوانان داشته باشد.

وی خاطر نشان کرد: البته به این منظور می توانیم از پیشنهادات جوانان استفاده کنیم تا مشکلات را شناسایی و جهت حل و فصل آنها بتوانیم برنامه ریزی کنیم.

بازوند گفت: ورزش و جوانان این مقدار که برای ورزش وقت می گذارد و تلاش می کند باید به همان اندازه برای جوانان وقت بگذارد چرا که اگر مشکل جوانان حل و فصل نشود ورزش را هم از دست خواهیم داد.

مدیر ارشد استان بیان داشت: سندی که برای جوانان تدوین می شود باید در راستای اشتغالزایی در حوزه های مختلف از جمله کشاورزی و صنعت باشد.

بازوند در ادامه فضای مجازی را یک ظرفیت خوب و ارزشمند برای پیشرفت و توسعه جوانان و اشتغال دانست و گفت: باید کاربردی و عملیاتی صحبت کنیم تا خروجی جلسات ایجاد اشتغال برای جوانان به دنبال داشته باشد.

وی اظهار داشت: برای اینکه استان توسعه پیدا کند باید نقش جوانها را در عرصه های مختلف پررنگ کنیم و آنها را در ساخت و سازها مشارکت دهیم.

استاندار کرمانشاه خاطرنشان کرد: جوانان برای جهت آغاز فعالیت های درآمد زا نیاز به حمایت دارند و باید با اعتمتد به نفس و خودباوری وارد عرصه کار و تلاش شوند.

بازوند به مدیران توصیه کرد که برای رسیدن استان به پیشرفت و توسعه هیچ کس تماشاچی نباشد و سپس ادامه داد: مدیران باید ابزار پیشرفت و توسعه استان را در اختیار جوانان قرار دهند تا جوانان در این راستا مشارکت چشم گیر داشته باشند.

وی همچنین تاکید کرد: اگر بخواهیم به پیشرفت برسیم باید در کارگروههای تصمیم سازی و تصمیم گیری دو نفر از جوانان حضور داشته باشند تا مشکلات خوزه خود را بیان کنند و از نقطه نظرات آنها استفاده کنیم.

استاندار کرمانشاه از موافقت تخصیص زمین های کشاورزی در قصر شیرین برای فعالیت جوانان خبر داد و افزود: اگر جوانان می دانند برای شروع کارهای کشاورزی نیاز به تسهیلات و یا آموزش های خاصی دارند اعلام کنند ما حتما به آنها در این زاستا کمک خواهیم کرد.

بازوند در بخش دیگری از سخنانش سالروز بسیج مستضعفین را گرامیداشت و گفت: بسیج یادگار ماندگار امام(ره) و یکی از بزرگترین دستاوردهای انقلاب است.

وی بیان داشت: بسیج در دفاع مقدس به یک مشارکت جدی در پیشبرد دفاع همه جانبه تبدیل شد و پس از جنگ نیز به یک فرهنگ غنی به نام فرهنگ بسیجی از آن یاد می شود.

استاندار کرمانشاه خاطرنشان کرد: امروز هرکجا کشور با تهدیدی مواجه می شود همین فرهنگ بسیجی با شاخصه های مهمی همچون خودباوری و خداباوری مقابل آن تهدیدات ایستادگی و مقاومت می کنند.

کد خبر 4782057

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 14 =