هفته فرهنگ اردستان در ایام شهادت شهید مدرس برگزار می شود

اردستان-فرماندار اردستان گفت: شهید مدرس اهل اردستان بوده است و شهادت این مجاهد در روز ۱۰ آذر دلیلی شد تا هفته فرهنگی شهرستان اردستان در این ایام برگزار شود.

حمید رضا تاملی در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: توانمندی های شهرستان اردستان در موضوعات فرهنگی و اقتصادی در هفته فرهنگی اردستان به شکل ویژه برجسته سازی خواهد شد.

وی افزود: وجود شهید مدرس مربوط به شهرستان اردستان و شهادت این مجاهد در روز ۱۰ آذر دلیلی شد تا هفته فرهنگی شهرستان اردستان در این ایام برگزار شود.

وی ابراز داشت: با توجه به اینکه زیر بنای توسعه هر شهرستان به توسعه فرهنگی آن مربوط است افزود: علت عدم پیشرفت ها در شهرستان اردستان به مسائل فرهنگی است که در حوزه های سیاسی، اشتغال و فر هنگی  هم شکوفایی انجام نشده است.

فرماندار اردستان بیان کرد: در یک سال اخیر موضوعات فرهنگی همچون جشنهای عمومی، نمایش خاتون، نشست های ادبی و شب شعر در شهرستان اردستان تشکیل شده است ، که بر این اساس بودجه خوبی را در تملک دارایی برای موضوع فرهنگی شهرستان لحاظ کرده ایم.

لزوم توجه به تشکیل اتحادیه فرهنگی شهرستان اردستان

فرماندار اردستان تصریح کرد: یکی از راهکارها و مطالباتی که با کمک فعالان فرهنگی دنبال شده است تشکیل اتحادیه فرهنگی در شهرستان اردستان است.

وی تاکید کرد: در هفته فرهنگ شهرستان اردستان که چهارمین سال آن برگزار می شود برنامه های خوبی همچون جشنواره بز مهابادی با حضور مدیر تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی، نمایشگاه تولیدات دائمی، جشنواره بازی های بومی محلی، رونمایی از لوح یادبود ثبت ملی یخچال و فرش دست باف مهابادی، برگزاری یادواره شهید مدرس، جشنواره ۱۰۰ دانه یاقوت و قدردانی از فرماندهان ادوار پایگاه های بسیج برگزار خواهد شد.

کد خبر 4782059

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 1 =