نیروی دریایی با اقتدار در تامین امنیت دریاها حضور دارد

انزلی- فرمانده ناوگان شمال نیروی دریایی راهبردی ارتش گفت: نیروی دریایی همواره با اقتدار در راستای تامین امنیت دریاها و توسعه روابط بین الملل حضور دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، دریادار دوم عرشه و ستاد عبدالوهاب طاهری صبح چهارشنبه در مراسم گرامیداشت روز نیروی دریایی در ناوگان شمال اظهار کرد: نیروی دریایی نیروی راهبردی سیاسی و بین المللی علمی و نظامی است که در پیشرفت اقتصادی و آبادانی کشور نقش اساسی دارد. 

وی افزود: نیروی دریایی همواره با اقتدار در راستای تامین امنیت دریاها و توسعه روابط بین المللی حضور دارد.

امیر طاهری با اشاره به اینکه نیروی دریایی باوجود تحریم ها گام های موثری در سازندگی برداشته است، ادامه داد: تقویت باورهای دینی در بین دریادلان نیروی دریایی نتیجه مهمی همچون بازسازی تجهیزات و اداوت و طراحی و ساخت شناور های و ارتقای توان موشکی و ضد موشکی و گسترش سامانه های جنگ الکترونیکی با اتکا به متخصصان و دانشمندان داخلی را به دنبال داشت.

فرمانده ناوگان شمال تاکید کرد: حضور موثر در عرضه تصمیم سازی و تصمیم گیری و توسعه روابط با کشورهای دوست و همسایه یکی دیگر از مولفه های اقتدار نیروی دریایی در دریاها است.

وی افزود: همراهی سایر نهادهای نظامی و انتظامی فعال در دریا همواره در کنار نیروی دریایی به عنوان نقطه عطفی در تامین امنیت دریاها بوده است.

امیر طاهری تاکید کرد: نیروی دریایی سپاه به عنوان بازویی توانمند یاور ارتش بوده و به صورت کارآمد در دریاها حضوری فعال دارد و دریابانی نیروی انتظامی نیز با حضوری مقتدر در برابر تهدیدات مرزی توانمندی خود را همواره به نمایش گذاشته است.

وی اظهار کرد: ایجاد بازدارندگی دریایی و دفاع همه جانبه با استفاده از دیپلماسی دریایی و سیاسی و حضور ناوگروه های دریایی در قالب ناوگروه های رزمی و عملیاتی با ارسال و ابلاغ پیام صلح و دوستی به کشورهای همسایه خط بطلانی بر پروژه ایران هراسی دشمنان بود.

کد خبر 4782353

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 1 =