نیمه تمام ماندن ۲۲۰ واحد مسکن مهر به دلیل مشکلات حقوقی در همدان

همدان - مدیرکل راه‌وشهرسازی استان همدان با بیان اینکه بیش از ۹۶ درصد مساکن مهر استان همدان به نتیجه رسیده است، گفت: ۲۲۰ واحد مسکن مهر در استان همدان به دلیل مشکلات حقوقی نیمه تمام هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، حسن ربانی ارشد پیش از ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه امسال مساکن مهری که مشکل حقوقی ندارند به اتمام می‌رسند، اظهارکرد: بیش از ۹۶ درصد از مساکن مهر استان به نتیجه رسیده اما برخی هنورز سند نگرفته‌اند و از متقاضیان وساکنین خواهش داریم  به صورت تعاونی یا بلوکی پیگیر دریافت سند اعیانی  و حتی  عرصه باشند.

وی با بیان اینکه به مالکان مساکن مهر استان اعلام شده برای دریافت سند اعیانی واحدهای خود اقدام کنند، تصریح کرد: در قانون بودجه امسال آمده که به مساکن مهر سند عرصه نیز داده شود.

ربانی ارشد درباره مساکن مهر فاقد متقاضی نیز یادآور شد: مساکن مهر فاقد متقاضی دارای ۳۰ درصد پیشرفت از مسکن مهر خارج شده و آمادگی دارند در طرح اقدام ملی به کار گرفته شوند.

مدیرکل راه‌وشهرسازی استان همدان افزود: مساکن مهر فاقد متقاضی شهرهای زیر۲۵ هزار نفر استان همدان از پروژه مهر خارج  شده اند.

وی درباره کیفیت ساخت مساکن مهر استان همدان، بیان کرد: در هر ساخت و سازی کم و کسری‌هایی وجود دارد حتی مساکن غیر از مهر هم کمبودهایی دیده می‌شود اما از نظربنده مساکن مهر استان نمره قابل قبولی دارند هر چند ایراداتی هم وجود دارد.

ربانی ارشد با بیان اینکه مساکن مهر با توجه به قیمتی که داشت قابل قبول بود، اظهارکرد: مساکن مهری که زودتر به اتمام رسیدند ارزانتر بود.

مدیرکل راه‌وشهرسازی استان همدان درباره انتقاداتی که مساکن مهر وارد بود، خاطرنشان کرد: جانمایی مساکن مهر از انتقاداتی بود که به این طرح وارد بود اما نکته قابل توجه این است که زمین‌های دولتی در حاشیه شهرها بوده و اجباراً در این نقاط طرح مسکن مهر اجرا شد.

وی در مورد جانمایی مسکن در طرح اقدام ملی، تصریح کرد: در طرح اقدام ملی مسکن نیز از زمینهای دولتی استفاده خواهد شد چرا که چاره‌ای نداریم اما اتفاق مثبت این طرح این است که براساس قیمت تمام شده خواهد بود و طرح خوبی است و نسبت به بازار خوب است.

ربانی ارشد با بیان اینکه در طرح اقدام ملی مسکن سازنده سودی نمی‌برد، افزود:آینده طرح اقدام ملی مسکن را خوب می‌بینم چرا که مشکلات مسکن مهر در این طرح وجود ندارد ومساکن توسط سازندگان  حرفه‌ای ساخته خواهد شد.
وی درباره زمانبندی اجرای این طرح با توجه به سال  پایانی دولت دوازدهم، گفت: این طرح قطعاً تا پایان دولت دوازدهم به اتمام خواهد رسید.

کد خبر 4782409

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 11 =