مبارزه با هجمه های فرهنگی دشمنان محور هسته مقاومت است

بابلسر - مشاور معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی گفت: امروز محور هسته مقاومت مبارزه با هجمه های فرهنگی دشمنان است و باید در مقابل این اقدامات خرابکارانه دشمن ایستادگی کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام روحی ظهر چهارشنبه در نشست فصلی روحانیون مستقر شهرهای مازندران در بابلسر ، گفت؛ دشمنان از نفوذ انقلاب اسلامی و تشکیل هسته و جبهه های مقاومت در منطقه به شدت دچار سردرگمی شده اند.

وی ضمن اشاره به اهمیت حوزه تبلیغ در این برهه از زمان و با توجه به شرایط امروز جوامع اسلامی و نظام اسلامی ، اظهار داشت : امروز جمهوری اسلامی با گفتمان مقاومت در منطقه دارای شان و منزلت بالایی است که این به برکت عظمت خون شهداء و ایثارگری ها و جانفشانی های رزمندگان مقاومت شکل گرفته است .

وی در ادامه با اشاره به هدایت های بی بدیل رهبر معظم انقلاب در شکل گیری این هسته های مقاومت ، افزود : امروز هسته مقاومت فقط با اسلحه و توپ و تفنگ نیست بلکه مبارزه با هجمه های فرهنگی دشمن است و دشمن سعی دارد با تکنولوژِی های رسانه ای و نوین قله های فرهنگی و خاکریزهای ارزشی را فتح کند و روحانیون هم در این جنگ فرهنگی باید در مقابل این اقدامات خرابکارانه و منحرفانه ایستادگی کنند و مسائل را تبیین کنند.
حجت الاسلام روحی در بخش دیگری از سخنان خود مساجد را پایگاه اصلی انقلاب دانست و تصریح کرد: بینش و تفکرات دینی و انقلابی مردم از همین پایگاه مهم انقلاب یعنی مساجد شکل گرفت و امروز در این جنگ نابرابر هم باید از مسجد به عنوان مرکز مبارزه با این دشمنی ها بهره گرفت.
مسئول استان های شمالی سازمان تبلیغات اسلامی در پایان با اشاره به اهمیت تبیین طرح تحول اجتماعی در مساجد و منابر ، تاکید کرد: روحانیون و مبلغین باید با گفتمان سازی در مساجد و منابر نسبت به خطرات و معضلات اجتماعی در جوامع اسلامی روشنگری کنند و ارتقاء سطح آگاهی ها و  امنیت اجتماعی در کشور باید یکی از اهداف ما در طرح تحول اجتماعی مورد اهمیت ویژه قرار گیرد .
در ادامه حجت الاسلام پور اکبر استاد این دوره نسبت به رسالت مهم روحانیت در تاریخ اسلام و شیعه ، اظهار داشت : روحانیت همواره پشتیبان مردم است و ساده زیستی و سبک زندگی روحانیت همواره در تاریخ به عنوان یک الگو برای مردم و جامعه اسلامی قرار گرفته است و روحانیون امروز هم باید با الگو گرفتن از سبک زندگی و سیره و منش حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری (حفظه الله) همواره در کنار مردم باشند .
وی در ادامه جامعه قرآنی را همیشه سربلند و افتخار آفرین دانست و افزود : تمام مشکلات امروز برخی جوامع اسلامی بخاطر دوری از معارف تعالی بخش قرآن کریم و معارف اهل بیت (ع)است و تمامی افتخار امروز جمهوری اسلامی برخواسته از آرمان های متعالی قران کریم و معارف اهل بیت (ع) به دست آمده است.
کد خبر 4782572

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 1 =