بسیج یک الگوی موفق برای مستضعفین جهان است

سنندج - فرمانده سپاه سنندج گفت: این ثمره شجره طیبه بسیج است که حضرت امام آن را پایه گذاری کرد ویک الگوی بسیار موفق برای مستضعفین جهان است.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی سپاه شهرستان سنندج، سرهنگ حسن عسگری در همایش پیشکسوتان بسیج و گشت های رضویون که در سالن همایش بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس برگزار شد، اظهار داشت: بسیج یک پتانسیل عظیمی است که معتقد هستیم اساس آن الهامات غیبی است که به قلب نورانی حضرت امام می شد.

فرمانده سپاه سنندج گفت: این یک تصمیم عاطفی توسط یک فرد عادی نبود و بعدها دیدیم این شجره طیبه چه میوه های شیرینی را در طول این چهل سال عمر با برکت به بار آورده است و صرفا مختص به داخل ایران اسلامی نبود.

وی با بیان اینکه حضرت امام بسیج مستضعفین را تشکیل داد ، ادامه داد: امام فرمودند که هسته های مقاومت را در سراسر دنیا جوانان باید تشکیل بدهند و هدف امام این بود که جوانان مستضعف در هر کشوری با بهره گیری از این الگوی موفق شجره طیبه بسیج ، آستین ها را بالا زده و برای کشور خود کاری انجام دهند که امروز می بینیم که این هسته های مقاومت به درخت های تناوری در جهان اسلام و حتی  خارج از جغرافیای جهان اسلام تبدیل شده است .

عسگری با بیان اینکه در تمامی جغرافیای کشور پایگاه های مقاومت فعال هستند ، افزود: با توجه به پراکندگی مقرهای بسیج، حوزه ها و پایگاه مقاومت در کشور، از پتانسیل بسیج در قالب گشت های رضویون با هدف ارائه خدمات بسیج در جهت ارتقاء آرامش و آسایش در محله ها استفاده کرده تا این تیم ها امنیت جغرافیای خود را برقرار کنند و در جهت حفظ انسجام پایگاه ها و فعالیت بسیجیان و ارتباط عاطفی که بین بسیجیان ایجاد می کند گشت های رضوییون در سراسر کشور با همکاری و پشتیبانی نیروی انتظامی و مجموعه دستگاه قضایی تشکیل شده اند.

وی گفت: کنترل ترددات مشکوک ، اعلام فوری موارد مشکوک و قابل بررسی به گشت های سواری پشتیبان، موکول کردن اقدامات سلبی به ناجا، جلوگیری از دخالت افراد غیر مسئول در حوزه ماموریت، حفظ اسرار مردم و عدم بازگویی مشاهدات به افراد غیر مسئول، رعایت اصول ایمنی و اقدامات تامینی در راس برنامه ها و عدم دخالت در ماموریت های ناجا و سایر عوامل امنیتی از جمله مواردی هستند که سرتیم ها باید مدنظر قرار دهند.

فرمانده سپاه سنندج در پایان گفت: در شهرستان سنندج ساعت ۸ شب به صورت همزمان با سراسر کشور طرح تشکیل گشت های رضویون در راستای  امنیت بخشی و ایجاد آرامش در محله ها در کل پایگاه های بسیج سطح کشور برگزار می شود.

کد خبر 4782594

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 9 =