ایران جزو ٥ کشور آخر در زمینه بهره‌وری است

معاون برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران، گفت: ایران در بهره وری، جزو پنج کشور آخر است.

به گزارش خبرگزاری مهر، حامد مظاهریان، در اولین همایش بهره‌وری در مدیریت شهری با بیان اینکه ایران از نظر بهره‌وری وضعیت مناسبی در جهان ندارد، اظهار کرد: دلیل این رخداد، اتکا به بودجه نفتی است که سبب شده تا بسیاری از کاستی‌های مدیران پوشانده شود.  

وی به تازه‌ترین رتبه‌بندی کشورها در زمینه بهره‌وری که یک موسسه آسیایی انجام داده اشاره کرد و گفت: در این رتبه‌بندی ایران جزو پنج کشور آخر در زمینه بهره‌وری قرار دارد. همین موضوع این انگیزه را می‌دهد که چگونه و در چه جهتی باید حرکت کنیم.  

سرپرست معاونت توسعه منابع انسانی شهرداری تهران، افزایش بهره‌وری یکی از بهترین راهکارها در شرایط محدودیت منابع مالی عنوان کرد که رشد اقتصادی را هم به همراه خواهد داشت.  

مظاهریان اظهار کرد: در ۲ سالی که از عمر مدیریت شهری باقی مانده است تفاهم خوبی میان شهرداری و شورای شهر برای اینکه چگونه و در چه راهی حرکت کنیم وجود دارد. باید حرکت در جهتی باشد که منافع مردم را پوشش دهد اما در شرایط که منابع مالی محدود است، باید بر فعالیت‌هایی تمرکز کنیم که به طور مستقیم با مردم در ارتباط است.  

معاون شهردار تهران با بیان اینکه مدیران شهری همیشه علاقه‌مند به اجرای پروژه‌های بزرگ برای شهر بودند، گفت: باید این نگاه را تغییر دهیم و با مردم و برای مردم کار کنیم و پروژهایی در مقیاس محله‌ای تعریف کنیم.  مردم باید درباره ‌پروژه‌ها نظر دهند، اینکه ما چکمه‌پوش وارد عمل شویم و بگوییم چه چیزی برای مردم خوب است باید کنار گذاشته شود و با خواست و نظر مردم حرکت کنیم.  

مظاهریان این را هم گفت که مدیرانی هستیم که برای مردم تصمیم می‌گیریم، در حالی که باید به مردم برگردیم.

معاون شهردار تهران ‌یکی‌از شروط موفقیت در توسعه محلات را مشارکت مردم در پروژه‌ها دانست و گفت: این مشارکت طرق مختلفی دارد اینکه یک شهروند عوارض پسماند ونوسازی را به موقع پرداخت کند حدود ۳۰ درصد به شهرداری کمک می‌کند؛ زیرا با تورم موجود پرداخت عوارض معوق در سال‌های بعد ارزش کمتری دارد.

مظاهریان به نقش نیروی انسانی در بهره‌وری هم اشاره کرد و توضیح داد: اگرچه نیروی انسانی متورمی در اکثر بخش‌های اداری کشور وجود دارد اما باید قدردانشان باشیم و آنان را توانمند کنیم و در تصمیم‌های در حوزه خودشان مشارکتشان دهیم. این امر می‌تواند نیروها مولد کند و در نهایت به افزایش بهره‌وری منتج شود.

کد خبر 4782899

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 12 =