آمریکا می‌خواهد از توسعه چین جلوگیری کند

سیاستمداران برخی کشورها از جمله آمریکا به روش های مختلف می خواهند گریبان توسعه چین را بگیرند و در این راستا، به ایجاد اختلالاتی در هنگ کنگ به منظور رسیدن به اهداف شرورانه خود دست زده اند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رادیو بین‌المللی چین، از زمان بازگشت هنگ کنگ تحت حاکمیت چین ۲۲ سال گذشته است. در این مدت هنگ کنگ نه تنها از زیر ظلم استعماگران رهایی یافته بلکه با حمایت دولت مرکزی چین، از ثمرات اجرای سیاست اصلاحات و درهای باز میهن نیز بهرمند شده و توسعه یافته است.

با توجه به روند کنونی رستاخیز چین، سیاستمداران برخی کشورها از جمله آمریکا به روش های مختلف می خواهند گریبان توسعه چین را بگیرند و در این راستا، به ایجاد اختلالاتی در هنگ کنگ به منظور رسیدن به اهداف شرورانه خود دست زده اند اما این توطئه آنها جز شکست نتیجه دیگری نخواهد داشت. هیچ کشوری نمی تواند بپذیرد که دیگر کشورها به بهانه دموکراسی، به ایجاد خشونت و تروریسم در خاکش بپرازند.

هنگ کنگ همیشه هنگ کنگ چین بوده و در آینده نیز هر اتفاقی که بیافتد، برای همیشه هنگ کنگ چین و منطقه اداری ویژه تحت حاکمیت جمهوری خلق چین خواهد بود و خنثی سازی «یک کشور با دو نظام» و جداسازی هنگ کنگ از چین میسر و قابل قبول نخواهد بود.

کد خبر 4782908

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =