لزوم برخورد بیرحمانه با فساد

کرمان – رئیس دیوان عالی کشور بر لزوم برخورد سخت و بیرحمانه با مفاسد تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر حجت الاسلام سید احمد مرتضوی مقدم چهارشنبه شب در گردهمایی حقوقدانان بسیجی استان کرمان با اشاره به اینکه شاخصه های بسیج شور و شعور، آگاهی و بصیرت، نشاط و تلاش، مبارزه و مقاومت است، اظهار کرد: بصیرت امام خمینی (ره) موجب تشکیل بسیج شد و انگار فکر ۴۰ سال آینده را کرده بود.

وی با بیان این مطلب که بسیج امروز می تواند در تمام شئون کشور نقش داشته باشد، اظهار داشت: شجاعت، جسارت و مقاومت سه شاحصه اصلی بسیج است که کشور در حال حاضر به آن نیاز دارد.

مرتضوی عنوان کرد: بسیجی شجاع است و از دشمن نمی هراسد؛ همچنین بسیجی با فتنه مقابله می کند و فرقی نمی کند طرف مقابل آن چه فرد و یا گروهی است. بسیجی ملاحظه کار نیست و این امر موجب شده است که کشور روی پای خود بایستد و در نهایت بسیجی مقاومت و صبر دارد.

رئیس دیوان عالی کشور با اشاره به اینکه دنیای غرب، جمهوری اسلامی ایران را نشناخته است، بیان داشت: جبهه مبارزه انقلاب اسلامی با استکبار جهانی بوده و خواهد بود چرا که هیچ وقت بین حق و باطل صلح وجود ندارد.

وی با بیان این مطلب که  حضور پر شور و پر تلاش بسیج در سایر شئون اداری کشور ضروری و حتمی است، ادامه داد: ما امروز نارضایتی های زیادی را در می بینیم و بسیج می تواند جبران کننده این کمبودها باشد، ما نارضایتی زیادی از دستگاه های دولتی می بینیم، چراکه مسئولان نالایق در کشور زیاد داریم.

حجت الاسلام مرتضوی مقدم با اشاره به اینکه مردم برای خود خط قرمز تعریف کرده اند اما مسئولان این خط قرمزها را تعریف نکرده اند، افرود: خط قرمز مردم، نظام جمهوری اسلامی ایران است اما ما مسئولان خط قرمز برای خود نداریم اتحادمان را می شکنیم و مردم را نارضی می کنیم و همه اینها خط قرمز هستند لذا به داد مردم برسید و کار و مشکلات مردم را رفع کنید.

وی با بیان این مطلب که مردم ما بصیرت شان از برخی از مسئولان بیشتر است، تصریح کرد: بصیرت به سواد حوزوی و دانشگاهی نیست چرا که افرادی داشته ایم که سواد داشته اند اما در خط فتنه بوده اند بلکه بصیرت این است که به افراد نورانیت بدهد،  بنابراین ضرورت ورود تفکر بسیجی احساس می شود.

رئیس دیوان عالی کشور با اشاره به اینکه بسیج یک مأموریت مهم را برای خود تعریف کرده است و آن ورود در کار حقوقی است، اظهار داشت: قاضی و وکیل بسیجی روز و شب نمی شناسد و به دنبال رفع ظلم و احقاق حق است و برکتی که خداوند در این زمینه می دهد بسیار زیاد است و موجب عزت افراد می شود.

وی با بیان این مطلب که استاد بسیجی باید به دنبال تربیت دانشجوی بسیجی باشد، اظهار کرد: با توجه به اینکه قاضی دارای قدرت است لذا باید به دنبال احقاق حق باشید و بدانید که اگر یک حکم عادلانه صادر شود به اندازه نازل شدن ۴۰ شبانه روز باران است و در نقطه مقابل اگر یک حکم ناحق صادر شود زود دیده می شود.

مرتضوی ادامه داد: برای اینکه اعتماد لازم در مردم  ایجاد شود باید سخت و بی رحمانه با فساد در دستگاه قضایی مبارزه شود.

کد خبر 4783024

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 6 =