تفکر بسیجی در تمام لایه های جامعه حضور دارد

کرمان - رئیس کل دادگستری کرمان با اشاره به اینکه تفکر بسیجی در تمام لایه های جامعه حضور دارد که یکی از مصادیق آن حقوق دانان بسیجی است، گفت: سطح دانش حقوقی مردم باید ارتقاء پیدا کند.

به گزارش خبرنگار مهر یدالله موحد چهارشنبه شب در گردهمایی حقوق دانان بسیجی استان کرمان با اشاره به اینکه شکل گیری بسیج در ایران از الطاف جمهوری اسلامی ایران است، اظهار کرد: این نهاد مبارک به دست امام خمینی (ره) کاشته شد و به برکت خون شهدا به یک شجره تنومندی تبدیل شده است.

وی با اشاره به اینکه تفکر بسیجی در تمام لایه های جامعه حضور دارد که یکی از مصادیق آن حقوق دانان بسیجی است، ادامه داد: سطح دانش حقوقی مردم باید ارتقاء پیدا کند و همواره نهادهای قضایی در این زمینه باید برنامه ریزی کنند.

موحد ادامه داد: با این رویکرد اگر سطح دانش حقوقی مردم افزایش پیدا کند، موجب کاهش دعاوی و اختلافات و غیره خواهد شد و طبعا وقتی مردم در این زمینه پیشرفت کنند، در انعقاد قراردهای خود رضایت مندی بیشتری خواهند داشت.

رئیس دادگسترس استان کرمان با بیان اینکه در سال ۹۳ تأکید بر این شد که قضات در مساجد استان کرمان حاضر و به سوالات حقوقی مردم پاسخ بدهند که در نهایت تبدیل به طرح «هر مسجد یک حقوق دان» شد، اظهار داشت: به لطف خدا این طرح مورد توجه رئیس قوه قضائیه قرار گرفته است و دستورالعمل آن برای سراسر کشور ابلاغ شده است.

وی با اشاره به اشاره به تشکیل «کمیته خانواده» در بسیج حقوق دانان استان، افزود: در سطح استان کرمان ۱۱۰ جلسه در تمامی شهرهای استان توسط این کمیته به غیر از رفسنجان تشکیل شد و به بحث های مختلف اجتماعی همچون مهارت های زندگی و کاهش آسیب های اجتماعی پرداختند.

موحد با بیان این مطلب که بسیج حقوق دانان در حوزه تحکیم مبانی خانواده باید اقدامات بزرگی انجام دهند که بتوانند پیشرفت بیشتری داشته باشند، تصریح کرد: در چهار مرحله و طی چهار سال اعضای بسیح حقوق دانان در قالب کاروان های زیارتی به زیارت عالیات مشرف شدند که سرجمع ۸۰۰ نفر اعزام شدند.

وی گفت: کمک مالی به سیل زدگان، گردهمایی نخبگان، برگزار همایش آسیب های اجتماعی در فضا مجازی و برگزاری اردوهای جهادی جغرافیایی را از دیگر فعالیت های بسیج حقوق دانان استان کرمان است.

کد خبر 4783025

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 7 =